Asesor sądowy: Za brak maski u klienta sklep nie może zostać ukarany, nie ma obowiązku egzekwowania przepisów

– Dopuszczenie do przebywania w obiekcie osób z niezakrytą twarzą nie może być traktowane jako naruszenie obowiązków przez obsługę sklepu – powiedział asesor sądowy z Gdańska Piotr Szutenberg. Podkreślił również, że obecne przepisy nie nakładają na obsługę sklepu obowiązku egzekwowania przepisów nakazujących zasłanianie twarzy u klientów.

Nowe przepisy wprowadzone na początku miesiąca nakazują bezwzględnie zasłanianie ust i nosa m.in. w sklepach. Pojawiły się fałszywe ostrzeżenia, że sklep może zostać ukarany w razie obsłużenia klienta bez maski.

Jak powiedział asesor sądowy Piotr Szutenberg w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, „nie ma się czego obawiać”, gdyż przepisy nie nakładają obowiązku egzekwowania rządowego nakazu u klientów.

– Dopuszczenie do przebywania w obiekcie osób z niezakrytą twarzą nie może być traktowane jako naruszenie obowiązków przez obsługę sklepu – stwierdził sędzia.

rp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Asesor sądowy: Za brak maski u klienta sklep nie może zostać ukarany, nie ma obowiązku egzekwowania przepisów

  • Avatar
    27 sierpnia 2020 at 08:45
    Permalink

    Bardzo pięknie, jednakże obsługa 99,998% sklepów w Polsce jest śmiertelnie przekonana, że samo wejście klienta bez kagańca spowoduje nieodwołalną karę w wysokości wielu tysięcy złotych. I to się nie zmieni, dopóki ci ludzie będą słuchali tylko mediów „głównego ścieku” (w tym TVP i TV Trwam+RM). A na argumenty typu „trzeba skontaktować się z adwokatem” taki sam procent, albo nawet większy, wzrusza tylko z ramionami.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.