Bosak o socjalistycznej ideologii PiS: Włącza się w szeroką pracę lewicy do redefiniowania pojęć

Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego i „jedynka” Konfederacji w okręgu warszawskim ostro skrytykował socjalistyczną retorykę PiS. Zwraca też uwagę na klasyczne pojmowanie wolności.

– PiS w swojej narracji świadczenia socjalne prezentuje jako drogę do „wolności ekonomicznej”. PiS włącza się tym samym w szeroką pracę lewicy, polegającą na redefiniowaniu pojęć na których zbudowano naszą cywilizację – napisał na Twitterze Krzysztof Bosak i  wyjaśnił, że to, co tworzy PiS to „nie wolność gospodarcza a państwo opiekuńcze”.

– Wolność gospodarcza (ekonomiczna) polega na stworzeniu takiego ustroju gospodarczego, w którym przeciętny Polak będzie mógł utrzymać swoją rodzinę w oparciu o samodzielnie zarabiane pieniądze, z których – po opodatkowaniu – zdecydowana większość pozostanie do jego dyspozycji. Ale rząd takiego ustroju gospodarczego nie chce zbudować ponieważ byłby on sprzeczny z 3 filarami polityki PiS – napisał wiceprezes Ruchu Narodowego.

Wśród trzech filarów polityki PiS wymienia: Prymat UE nad polską  gospodarką, stymulowanie wzrostu i utrzymywanie nadpodaży pracy przez masową imigrację oraz orientację polityki na efekt wyborczy.

Warto zaznaczyć, że dzisiaj ogłoszono, ze to Krzysztof Bosak będzie „jedynką” Konfederacji w okręgu warszawskim.

https://twitter.com/KONFEDERACJA_/status/1112028005591928838

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.