Bosak wprost:”Kwarantanna powinna być punktowa, zdrowi powinni móc normalnie pracować. Czeka nas więcej samobójstw z powodu bankructw i zwolnień niż ofiar koronawirusa” (WIDEO)

Krzysztof Bosak w „Pytaniu na Śniadanie” w Polsat News skrytykował tzw. program pomocowy ze strony rządu na czas ogłoszonej przez niego epidemii. Przytoczył też pomijane w wielkich mediach oceny lekarzy, że kwarantanna nie powinna być całościowa, a dotyczyć jedynie osób z grupy wyższego ryzyka.

– Najważniejsze jest przedstawienie całemu społeczeństwu i gospodarce strategii wyjścia z kwarantanny. Możemy zaproponować dowolne instrumenty pomocowe. Ale gdy przedsiębiorcy nie mają horyzontu, kiedy będą mogli odbudować swoje obroty, to jak oni mają coś planować? – zapytał Krzysztof Bosak.

Zaznaczył, że rząd proponuje „tzw. instrumenty pomocowe na zasadzie kontraktu”.

– „Damy ci jakieś pieniądze, mniejszość twoich wydatków na wynagrodzenia, ale w zamian na wiele miesięcy usztywnisz swoje kadry”. Jaki rozsądny przedsiębiorca w czasach kryzysu, gdzie trzeba się adaptować do zmiennej sytuacji, usztywni swój stan zatrudnienia w zamian za pomoc, która nie wynosi nawet połowy obecnej listy wynagrodzeń – wyjaśnił.

Ocenił też, że instrumenty napisano w taki sposób, by „nikt z nich nie skorzystał”.

Zwrócił też uwagę na „sposób kwarantanny i walki z epidemią”.

– Coraz więcej głosów naukowców dociera do nas, że kwarantanna powinna być punktowa wobec grupy ryzyka, osób z chorobami i osób w wieku starszym. A reszta – zdrowa część społeczeństwa, powinna móc pracować. Zaraz będziemy mieli sytuację, że z powodu zwolnień i bankructw będzie więcej samobójstw niż śmierci z powodu epidemii. I na to nie możemy się zgodzić – podkreślił Bosak.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Bosak wprost:”Kwarantanna powinna być punktowa, zdrowi powinni móc normalnie pracować. Czeka nas więcej samobójstw z powodu bankructw i zwolnień niż ofiar koronawirusa” (WIDEO)

  • Avatar
    6 kwietnia 2020 at 08:33
    Permalink

    „Pytanie na śniadanie” to tytuł śniadaniówki TVP, nie Polsatu

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.