Braun ujawnia wpadkę Dulkiewicz. Kodeks wyborczy zabrania jej startu (WIDEO)

Grzegorz Braun ujawnił zaskakującą, ale poważną wpadkę Aleksandry Dulkiewicz, przez którą w państwie prawa nie mogłaby wystartować w wyborach. Jednak żyjemy w III RP.

Jakub Kulesza napisał na Twitterze, że „KWW Wszystko Dla Gdańska Aleksandry Dulkiewicz został zarejestrowany bezprawnie”.

– Zgodnie z opinią @PanstwKomWyb jaką otrzymałem, nazwa KWW nie może być taka jak nazwa organizacji zarejestrowanej w #KRS. Zawiadomienie w tej sprawie złoży dziś do PKW @grzegorz_braun – napisał poseł.

W nagraniu umieszczonym w serwisie YouTube Grzegorz Braun potwierdził, że w paragrafie 3 art. 95 kodeksu wyborczego czytamy, że „nazwa i skrót nazwy komitetu wyborczego wyborców muszą być różne od nazw lub skrótów nazw partii politycznych lub organizacji wpisanych odpowiednio do ewidencji lub rejestru prowadzonych przez właściwy organ”.

– A zatem żaden komitet wyborczy wyborców nie może się nazywać tak jak istniejąca już organizacja społeczna czy polityczna, stowarzyszenie czy partia. Nie może, nie wolno, kodeks wyborczy zakazuje. I cóż za figiel! Jaka wpadka. Komitet Wyborczy Wyborców jednego z moich kontrkandydatów a konkretnie kontrkandydatki, Komitet Wyborczy Wyborców – Wszytko dla Gdańska, nosi nazwę identyczną jak stowarzyszenie o tej własnie nazwie działającej w mieście Gdańsk – mówi Grzegorz Braun.

Jednak już wiadomo, że najpewniej znowu – jak to w III RP – prawo zejdzie na dalszy plan. – PKW stwierdza, że komisarz wyborczy w Gdańsku (…) powinien wezwać komitet „Wszystko dla Gdańska” do zmiany nazwy na spełniającą wymogi (…) Kodeksu wyborczego, w terminie pięciu dni od dnia otrzymania wezwania – powiedział przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński w rozmowie z PAP.

– Komitet musi złożyć nową nazwę. Nie jest to problem, to jest dodanie wyrazu czy coś takiego i natychmiast kandydata rejestrują – dodał.

twitter.com, youtube.com, interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.