Brytyjskie media: Fundacja Otwarty Dialog prała pieniądze w Szkocji. Pieniądze szły m.in. na mołdawskiego oligarchę

Ludmiła Kozłowska/fot. YouTube/Telewizja Republika

„The Times” poinformował, że szkockie firmy prały pieniądze dla Fundacji Otwarty Dialog. Kieruje nią wydalona z Polski Ludmiła Kozłowska.

Według gazety, dwie firmy – słupy zarejestrowane w Glasgow i Edynburgu – wyprały ponad 26 mln funtów, z których część została wykorzystana na sfinansowanie FOD oskarżonej o współpracę z rosyjskimi służbami w celu szerzenia dezinformacji i destabilizacji krajów przeciwnych władzy Władimira Putina.

„Times” pisze o dowodach, jakie zebrał w tej sprawie mołdawski parlament. Wynika z nich, że około 1,5 mln funtów wypranych przez szkockie firmy mogło trafić na rachunek bankowy Otwartego Dialogu.

Pieniądze miały być przekazane fundacji dla sfinansowania kampanii lobbingowej na rzecz mołdawskiego oligarchy Wieczesława Platona oraz bankiera z Kazachstanu Muchtara Ablazowa.

Rzecznik FOD odrzucił wszystkie zarzuty.

Brytyjska gazeta przypomina, że szefowa Otwartego Dialogu Ludmiła Kozłowska została w zeszłym roku formalnie deportowana z terytorium Unii Europejskiej na skutek wpisania do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS) przez polskie władze. Powodem były wątpliwości dotyczące FOD, której finanse sprawdzała m.in. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

medianarodowe.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.