Budżet już na minusie

Puste kieszenie/fot. ilustracyjne/fot. freeimages.com

Rozdawnictwo i kupowanie głosów nie jest przecież za darmo. Ministerstwo finansów ogłosiło, że po lutym jest już 800 mln zł deficytu. Wcześniej rządowo-partyjna propaganda przekonywała, że jest świetnie.

Ekonomiści podkreślają, że przyczyny deficytu są stricte polityczne. Minister finansów już teraz – choć nie musiała – zapłaciła składkę do UE. Przekazała też dużą dotację do ZUS. Teresa Czerwińska celowo sprowadziła więc stan kasy państwa na minus by ostudzić oczekiwania różnych grup społecznych co do podwyżek.

– Mamy takie oczekiwania ze strony nauczycieli, czy innych grup zawodowych. Słyszeliśmy także o pracownikach cywilnych wojska. Te grupy chciałyby mieć podwyżki, a minister finansów wolałby, żeby wydatki już nie rosły – mówi Karol Pogorzelski, ekonomista banku ING.

Dodaje również, że minister wysyła też sygnał do swoich kolegów z partii, by zbyt wiele nie obiecywali w kampanijnym ferworze.

Od kilku tygodni z Ministerstwa Finansów docierają sygnały, że Teresa Czerwińska jest niezadowolona ze sposobu komunikowania „Piątki PiS”, czyli 500 plus na pierwsze dziecko, 890 złotych jednorazowego dodatku dla emerytów i obniżenia podatków. Propartyjny portal wPolityce.pl należący do koncernu Fratria podał dziś, że Czerwińska podała się w lutym do dymisji, która nie została przyjęta. Ministerstwo to zdementowało. Ale to pokazuje, że nastroje w resorcie nie są najlepsze i to też może stać za lutowym słabym wynikiem budżetowym.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.