Była żona „agenta Tomka” usłyszała 12 zarzutów, m.in. kierowania mafią oraz wyłudzania milionów z państwowych dotacji

Katarzyna K., niegdyś żona jednego z najpopularniejszych polityków PiS znanego jako „agent Tomek” stanie przed sądem. Usłyszała 12 zarzutów, w tym kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz wyłudzania milionów złotych z państwowych dotacji.

Tomasz Kaczmarek/fot. YouTube/TVP Info

Na temat tej sprawy nie wiadomo obecnie zbyt wiele. Dziennikarze dotarli do informacji, że śledztwo dotyczy przede wszystkim nadużyć finansowych związanych z domem opieki dla seniorów na Warmii i Mazurach. Ośrodki miały otrzymywać duże dotacje Unii Europejskiej, następnie zaś miały być przywłaszczane przez różne osoby, w tym m.in. żonę Tomasza Kaczmarka.

Kobieta oskarżona jest o oszustwa sięgające 71 mln zł. 33 mln pochodzą właśnie z dotacji UE.

– Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanej prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 1,010 mln zł, oddania pod dozór policji, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu – powiedział Paweł Sawoń, rzecznik prokuratury w Białymstoku.

Media podkreślają, że pieniądze przywłaszczane przez członków stowarzyszenia „Helper” były przekazywane na leczenie osób starszych cierpiących na choroby psychiczne, niepełnosprawne oraz z chorobą Alzheimera.

nczas.com, wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.