CBA „zgubiło” 10 mln zł

Byłoby to całkiem śmieszne, gdyby nie było to rzeczywiste wydarzenie w prawdziwym kraju, do tego naszym. Z CBA – służby specjalnej zajmującej się korupcją – zniknęło 10 mln zł. Pieniądze prawdopodobnie wynosiła jedna z funkcjonariuszek „na raty”.

O aferze pisze „Puls Biznesu”. Z CBA zniknęło 10 mln zł. To nadwyżka, która pozostała z budżetu niewykorzystanego w ubiegłym roku.

Agenci, którzy mieli odebrać pieniądze z centrali zobaczyli, że punkt kasowy jest otwarty, zaś pieniędzy nie ma. Zadzwonili do kasjerki, ale ta odpowiedziała, że… są święta i zajmuje się dziećmi. Agenci pojechali do niej do domu. Usłyszeli to samo.

CBA uruchomiło procedurę sprawdzającą. Pierwotnie sądzono, że brakuje 5,5 mln zł. Potem kwota wzrosła do 10 mln zł. Agenci podejrzewają, że pieniądze wynoszono w kilku „ratach” w torbach.

Okazuje się, że nikt nie kontrolował rozliczeń i przepływów pieniędzy w agencji. Przypomniano także aferę z połowy ubiegłego roku, gdy zaginął milion złotych przeznaczonych na okup.

Do malwersacji doszło na miesiąc przed upływem kadencji Ernesta Bejdy, szefa CBA. Chciał podać się do dymisji. Nie została ona jednak przyjęta.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.