Dyrektor Lasów Państwowych kupił dom od swojej instytucji z 95 proc. rabatem. Andrzej Konieczny jedynie odwołany ze stanowiska. Chyba było więc warto?

– Andrzej Konieczny został odwołany ze stanowiska generalnego dyrektora Lasów Państwowych – dowiedział się nieoficjalnie onet.pl. Chodzi o ubiegłotygodniową aferę. Konieczny kupił dom od Lasów Państwowych za niecałe 9,5 tys. zł (sic!), po czym przepisał go na syna. Dom miał mieć wartość prawie 190 tys. zł.

– Za 110-metrowy dom wart niemal 190 tys. zł zapłacił tylko 9,4 tys. zł, po czym przepisał nieruchomość na syna – czytamy na onet.pl.

Portal przypomina, że Konieczny był dyrektorem generalnym Lasów Państwowych od 2018 roku. Wcześniej zaś był wiceministrem w rządzie Beaty Szydło.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Przyjmując podane przez „Onet” wartości za prawdziwe, Konieczny uwłaszczył swoją rodzinę na koszt nas wszystkich. Zyskał swoim manewrem co najmniej równowartość 180 tys. zł. Tymczasem „karą” – jeśli tak to można nazwać – jest tylko odwołanie ze stanowiska, bez żadnej zresztą gwarancji, że nie otrzyma innego. Państwo pokazuje w ten sposób, że zwyczajnie opłaca się robić takie transakcje. Chyba, że ruszyłby w tej sprawie jakiś proces. Jednak III RP nie ma w zwyczaju wyciągać konsekwencji od swoich urzędników, więc nie ma się co spodziewać, że tym razem będzie inaczej.

Kiedyś aparat propagandowy partii rządzącej powtarzał, że „wystarczy nie kraść”. Od dawna jednak hasła tego w tychże organach medialnych nie słychać.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.