Gaweł od OMZRiK skazany prawomocnie na dwa lata więzienia. Chodzi o wyłudzenia dużych pieniędzy

Rafał Gaweł/fot. YouTube/Media Narodowe

Sąd Apelacyjny w Białymstoku obniżył karę dla Rafała Gawła (zgodził się na podawanie w tej sprawie wizerunku i danych przez media) do dwóch lat, lecz wyrok jest już prawomocny. To kara za oszustwa gospodarcze, których dopuścił się współzałożyciel Teatru TrzyRzecze i samozwańczy antyfaszysta.

Pierwszy wyrok mówił o czterech latach więzienia dla Gawła oraz wyroki w zawieszeniu dla dwóch innych osób zamieszanych w sprawę.

Białostocka prokuratura wzięła pod lupę prowadzoną przez niego działalność gospodarczą. W jednym przypadku zarzucono mu oszustwo na szkodę banku i wyłudzenie 240 tys. zł. W pięciu kolejnych przypadkach chodziło o oszustwa na szkodę przedsiębiorców, którym oskarżony nie zapłacił za odebrane towary. Tutaj mowa o kwotach od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dwa kolejne zarzuty dotyczyły udaremnienia egzekucji wierzytelności. Wierzyciele to m.in. Urząd Miejski w Suwałkach i Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku, a kwoty miały przekraczać 20 tys. zł. Wśród zarzutów było też kilka związanych z działalnością na szkodę różnych podmiotów – firm i fundacji. Niektóre związane były z działalnością stowarzyszenia prowadzącego Teatr TrzyRzecze.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.