Gowin znowu o „biednych imigrantach” w Polsce i płacy minimalnej. „To pomoże im zakładać u nas rodziny”

Jarosław Gowin/fot. YouTube/Radio ZET

Ostatnio Jarosław Gowin apelował w Krynicy, by ściągać jako imigrantów „wykwalifikowanych pracowników”. Tym razem zaś wprost wypowiedział się z troską o rodziny imigrantów. Sugeruje, że to z myślą o nich tworzony jest obecny rządowy program z płacą minimalną.

Wielkie podniesienie płacy minimalnej według Gowina wynika m.in. z powodu chęci poprawy sytuacji imigrantów z Ukrainy. Wicepremier uważa, że to pomoże ustabilizować sytuację miliona ukraińskich pracowników w Polsce.

– Jeżeli chcemy, żeby oni tutaj pozostali, żeby tutaj zakładali swoje rodziny, żeby nie tylko pracowali, ale płacili podatki, to na pewno musimy zrobić jakiś ruch, żeby te wynagrodzenia dla pracowników ukraińskich były wyższe – powiedział Radiu Zet Gowin.

– Według opublikowanych w tym roku badań firmy Sedlak&Sedlak 60 proc. pracujących w Polsce Ukraińców otrzymywało w 2018 roku wynagrodzenie w wysokości od 2,5 do 3,5 tys. złotych „na rękę” a 15 proc. zarabiało nawet więcej. Dodatkowo pracownicy z Ukrainy otrzymują często np: darmowe zakwaterowanie, posiłki czy transport z miejsca zamieszkania do miejsca pracy – przypomina nczas.com i zaznacza, że „z tego samego raportu wynika, że aż 20 proc. Polaków otrzymywało pensje niższe od 2,5 tys. złotych”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.