I co, „za PO też obsadzali swoich”? Syn prezes TK oraz ambasadora Polski w Niemczech jest dyrektorem w PZU

Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net ⓒ

Marcin Przyłębski, syn Julii Przyłębskiej, która jest prezesem Trybunału Konstytucyjnego oraz prof. Andrzeja Przyłębskiego, ambasadora Polski w Niemczech jest dyrektorem w PZU. Wcześniej pracował w Pekao, które zostało wykupione przez ubezpieczeniowego giganta.

Od kilku miesięcy Marcin Przyłębski jest zatrudniony na stanowisku dyrektora w PZU. Odpowiada za wizerunek spółki. Wcześniej pracował w Pekao, zaś jeszcze wcześniej przez 10 lat jako dyrektor Biura Obsługi Inwestorów w poznańskim ratuszu.

– Marcin Przyłębski posiada wszelkie kwalifikacje i doświadczenie do pełnienia funkcji dyrektora ds. współpracy z instytucjami jednej z największych instytucji finansowych Banku Pekao. (…) Od wielu lat komentuje sprawy gospodarcze w mediach lokalnych i ogólnopolskich – odpisało biuro prasowe Pekao na zapytanie o zatrudnienie Przyłębskiego.

PZU w zeszłym roku wykupiło 32,8 proc. akcji banku Pekao za 10,6 mld zł. Transakcja była wspierana przez Polski Fundusz Rozwoju. Było to działanie w ramach tzw. repolonizacji sektora bankowego.

To kolejny z wielu już przypadków załatwiania posad „swoim” ludziom w rządzie, który do wyborów szedł pod hasłem „dobrej zmiany”. Najsłynniejszym jest wciąż przypadek Bartłomieja Misiewicza, głośno było również o Ewie Bugale. W ostatnim czasie duże nerwy pojawiły się przy okazji zatrudnienia syna koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego w Banku Światowym.

Prawie 35 proc. udziałów w PZU posiada Skarb Państwa.

money.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.