Kierowniczka HR sieci IKEA usłyszała zarzut ograniczania praw pracowniczych ze względu na wyznanie

– Kierowniczka HR sieci IKEA, która zwolniła pracownika po tym jak zamieścił na forum intranetowym cytaty z Biblii na temat homoseksualizmu, usłyszała zarzut ograniczania praw pracowniczych ze wzgl. na wyznanie – napisała na Twitterze Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Zaznaczyła również, że „tolerancja nie może obejmować wszystkich poza katolikami”.

– Najwięksi piewcy tolerancji od dawna wykazują się krańcową nietolerancją wobec osób o prawicowych poglądach i katolików. Cieszy, że nareszcie ktoś się temu przeciwstawił. Nie może być miejsca w zakładach pracy na narzucanie ideologii oraz dyskryminację osób wierzących – dodała na Facebooku.

Z kolei Dominik Cwikła zwrócił uwagę, że kwestia LGBT dla sieci IKEA jest sprawą priorytetową. Przypomniał decyzję koncernu z 2015 roku o nie wydaniu rosyjskojęzycznej wersji „Ikea Family Live”.

– Od dwóch lat w Rosji obowiązuje zakaz propagandy nietradycyjnych relacji seksualnych. Nie zezwala on m.in. na ukazywanie treści dotyczących homoseksualizmu osobom poniżej osiemnastego roku życia. Treści te, jak się okazuje, są nie tylko obecne w magazynie „Ikea Family Live”, ale i wyjątkowo istotne dla wydającej go szwedzkiej firmy – pisaliśmy pięć lat temu.

– W 2013 roku Ikea usunęła z rosyjskiej wersji magazynu artykuł o dwóch kobietach żyjących w związku i wychowujących wspólnie dziecko. Tym razem jednak meblowy potentat stwierdził, iż nie zamierza dostosowywać zawartości swoich publikacji do panujących w Rosji praw i obyczajów. Nie chce również, by „Ikea Family Live” był dostępny jedynie dla osób pełnoletnich. Zamiast tego firma po prostu rezygnuje z rosyjskojęzycznego wydania – czytamy.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.