Kilka rzeczy poluzowano, ale ograniczenia nadal trwają i pojawiają się kolejne pytania. Rząd dyskryminuje kościoły względem innych miejsc, nie wiadomo, co z Bożym Ciałem

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zniesienie części z wprowadzonych wcześniej pod pretekstem koronawirusa obostrzeń. Od poniedziałku będzie można znowu korzystać z fryzjerów czy z restauracji, choć będą obowiązywały przy tym odgórne nakazy.

Szczegółowe przepisy dotyczące zdjęcia części obostrzeń znajdują się na stronie rządu. Pojawiają się jednak kolejne kontrowersje.

Rafał Stefaniuk pyta, „co z procesjami Bożego Ciała”. – Pójdziemy do restauracji lub fryzjera, a czy będziemy mogli modlić się na ulicach miast? – pyta dziennikarz „Naszego Dziennika”.

– Jaki jest plan odmrażania kultury, powrotu do koncertów i imprez muzycznych? – pyta z kolei Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”.

– W restauracji 1 osoba na 4 m2 bez maski, a w kościele 1 osoba na 10 m2 w masce. Czy ktoś może podać jakieś logiczne wytłumaczenie? – podkreśla z kolei Benedykt Korczyński.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks