Kolejne przejęcie. Polski lider w skali Europy stanie się własnością Amerykanów

pixabay

Tym razem Polska traci w branży drobiarskiej. Amerykański koncern Cargill przejmuje podmioty działające w ramach polskiej grupy Konspol. Polska grupa jest europejskim liderem w produkcji i przetwórstwie kurczaka.

Konspol to najbardziej zaawansowany technologicznie producent i przetwórca kurczaka w Polsce. – Cargill to firma o ogromnym dorobku i globalnym zasięgu. Jednocześnie pozostaje firmą prywatną znajdującą się w rękach rodziny. W trakcie negocjacji miałem okazję przekonać się, że podzielamy wiele wartości. Mam pewność, że to najlepsza gwarancja przyszłości Konspolu, który, wraz z rodziną, rozwijam od ponad 40 lat – mówi Kazimierz Pazgan, założyciel Konspolu.

Według już zawartej umowy, strony zobowiązane są do sfinalizowania transakcji po pozytywnej weryfikacji ze strony administracyjnej, m.in. UOKiK.

Transakcją objęte są wszystkie podmioty grupy Konspol wraz z zapleczem produkcyjnym oraz portfolio produktowym. Przejęte zostaną więc zakłady produkcji pasz, pięć kompleksów hodowlanych, ubojnie oraz dwa zakłady produkcyjne.

– Docelowa transakcja zwiększy potencjał przedsiębiorstw pozostających w rękach rodziny Pazganów. Wśród ambitnych planów inwestycyjnych, wiodące są projekty w zakłady produkcyjne w Azji, między innymi realizowana już inwestycja w Indonezji – napisano w komunikacie Konspolu.

money.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.