Kolejny działacz PiS z zarzutami dotyczącymi okradania PCK

Aresztowanie/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Jerzy S., były radny PiS z Wrocławia usłyszał zarzuty w sprawie kradzieży z dolnośląskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. W sprawie okradania PCK mają wkrótce zostać postawione zarzuty kolejnym osobom.

PCK była okradana w trakcie sprawowania funkcji prezesa organizacji przez byłego radnego PiS Rafała Holanowskiego. Wiceprezesem był poseł PiS Piotr Babiarz, dyrektorem zaś Jerzy G., radny sejmiku z ramienia PiS oraz obecnej unioparlamentarzystki Anny Zalewskiej. Wykładano z kontenerów odzież zbieraną dla biednych, po czym przekazywano do zaprzyjaźnionych sklepów z tanią odzieżą.

Nie wiadomo też, co stało się z żywnością, której zebrano 46 ton. – Przynajmniej część z wyprowadzonych pieniędzy miała później zasilić kampanie wyborcze polityków PiS, m.in. Zalewskiej i Babiarza. Na wiecach wyborczych prawdopodobnie rozdawano zbieraną przez PCK żywność – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Obecnie zarzuty w sprawie stawiane są ośmiu osobom. Poza politykami, są to także pracownicy PCK. „Wyborcza” twierdzi, powołując się na anonimowe źródło, że wkrótce usłyszeć je może także Piotr Babiarz. Obecnie zarzuty usłyszał zaś Jerzy S., były radny poprzedniej kadencji wrocławskiej rady miejskiej. Był zatrudniony w PCK jako kierowca. Grozi mu do trzech lat więzienia.

– Wykradane z kontenerów ciuchy sprzedawane były potem m.in. w nieistniejącym już lumpeksie należącym do znajomego Jerzego S. On dostawał z tego swoją działkę, przeważnie po kilkaset złotych od transakcji – mówił wcześniej „Wyborczej” jeden z byłych pracowników Czerwonego Krzyża.

W sprawie afery w dolnośląskim PCK dochodziło do niecodziennych sytuacji. Referent sprawy zmieniał się kilkukrotnie. Jeden z prowadzących prokuratorów prosił przełożonych o odebranie mu śledztwa. Szczegóły sprawy objęte są tajemnicą o wiele szerszą, niż zwykle, zaś termin zakończenia wydłużony został już kilkukrotnie.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.