Kolejny sukces najlepszego rządu tysiąclecia! W Europie spada, a w Polsce rośnie! Chodzi o ceny prądu…

Polska znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia państw europejskich i sąsiednich w względem wzrostu cen prądu, na podstawie danych Eurostatu. W żadnym innym kraju nie odnotowano tak drastycznego wzrostu, jak u nas. Ponadto w wielu państwach cena energii elektrycznej zmalała.

W 20 państwach na 39 badanych ceny prądu w II połowie 2020 roku względem tego samego okresu w roku poprzednim zmalały. Cztery kraje odnotowały mały wzrost nieprzekraczający 2 proc.. Średnia UE zaś to spadek ceny o 1,7 proc..Największy spadek cen odnotowały Niderlandy (33,8 proc.), Cypr (24,1 proc.) i Szwecja (19,9 proc.).

Polska zaś stała się unijnym liderem wzrostu cen prądu. W naszym kraju w II połowie 2020 roku prąd podrożał w stosunku do tego samego okresu w 2019 roku aż o 14,1 proc.. Za nami znalazła się ujęta w zestawieniu Turcja (10,6 proc.) oraz Luksemburg (10,3 proc.). Ta trójka to jedyne kraje, w których wzrost cen był dwucyfrowy.

Zbieramy jeszcze przez cztery dni! Wesprzyj rozwój niezależnych, bezpartyjnych mediów. KLIKNIJ TUTAJ i przejdź do zrzutki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Podwyżka cen prądu na Słowacji wyniosła 8,8 proc., na Litwie 5,3 proc., w Niemczech 4,4 proc.. Na Ukrainie ceny spadły o 2,4 proc..

– To informacje z drugiej połowy ubiegłego roku, więc w wyniku mechanizmów, które ujawniły się w roku bieżącym – chodzi o galopującą w górę cenę uprawnień do emisji CO2 – straciły już nieco na aktualizacji. Nacisk na wzrost cen w Polsce jest obecnie o wiele wyższy niż jeszcze w końcówce ubiegłego roku – zaznacza businessinsider.com.pl.

Najdroższy prąd w zestawieniu mają Niemcy (0,301 euro za 1kWh), Dania (0,282) i Irlandia (0,262). Najtańszy zaś mają Ukraina (0,040), Gruzja (0,057) i Kosowo (0,061). Polska znajduje się obecnie na pozycji w środku zestawienia z ceną 0,151 euro za 1kWh.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.