Konfederacja żąda unieważnienia wyborów. „TVP dopuściła się rozlicznych manipulacji i złamania prawa wyborczego”

Urna wyborcza/fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons

Konfederacja zamierza skierować do Sądu Najwyższego protest wyborczy z żądaniem unieważnienia wyborów parlamentarnych. Powodem jest skandaliczne zachowanie zakłamanej TVP, która m.in. nie wykonała wyroku w trybie wyborczym, co mogło poważnie wpłynąć na wynik niedzielnego głosowania.

TVP nie wykonała prawomocnego postanowienia sądu. Nakazano wówczas publikację sondaży, w których Konfederacja przekracza próg wyborczy.

– W związku z tym, że zwłaszcza telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniować – powiedział szef Ruchu Narodowego i lider Konfederacji poseł Robert Winnicki.

Radca prawny Michał Wawer zwrócił uwagę, że „w ostatnią sobotę, w trakcie ciszy wyborczej Telewizja Polska miała obowiązek opublikować przeprosiny, sprostowania i przede wszystkim opublikować sześć sondaży, dających przekroczenie progu wyborczego Konfederacji”.

– Telewizja Polska tego nie zrobiła, utrzymując swoich widzów, trzy miliony widzów „Wiadomości” Telewizji Polskiej w przekonaniu, że Konfederacja z bardzo dużym prawdopodobieństwem nie przekroczy progu wyborczego – podkreślił Wawer.

Stwierdził też, że doszło nie tylko do „rażącego złamania prawa”, ale „do otwartego zignorowania, zlekceważenia prawomocnego wyroku sądowego, naruszenia przepisów Kodeksu wyborczego”.

– To nie było jakieś „nagięcie prawa, falandyzacja”, jakaś odmienna interpretacja, czy kruczek prawny. To było bezczelne zignorowania prawomocnego wyroku, bez podania jakiegokolwiek uzasadnienia, czy choćby próby usprawiedliwienia swojego zachowania – ocenił stanowczo. Jak zaznaczył, zrobiono to, by „zmanipulować wyniki wyborcze”.

– Zapewne duża część nie zagłosowała w końcu na Konfederację, tylko dlatego, że obawiała się efektu straconego głosu, obawiała się, że ostatecznie progu nie przekroczymy. W związku z tym w najbliższych dniach złożymy do Sądu Najwyższego protest wyborczy, domagając się unieważnienia tych wyborów i przeprowadzenia wyborów powtórnie – zapewnił Wawer.

– Jesteśmy przekonani, że gdyby Telewizja Polska wykonała swoje nałożone wyrokiem sądowym obowiązki, to wynik Konfederacji byłby znacząco lepszy – podkreślił.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.