Ks. Gniadek SVD wprost o tym, jak wyjść z kryzysu. „Rządy muszą przyznać, że zawiodły na całym świecie i zostawić ludzi w spokoju”

Ks. Jacek Gniadek SVD przytoczył wpis dotyczący tego, jak wyjść z kryzysu spowodowanego paniką wokół koronawirusa SARS-Cov-2. Zwraca uwagę, że rządy „zawiodły na całym świecie”, zaś najlepszym sposobem na wyjście ze spowodowanego decyzjami władz kryzysu będzie uwolnienie gospodarki.

– Kilka myśli z najnowszego wpisu Jeffreya z A. Tuckera o tym, jak wyjść z kryzysu. Ostatnio coraz częściej się z nim zgadzam… JT przypomina nam wielkiego ekonomistę F. A. von Hayeka, który spędził całe swoje życie wykazując, że niezbędna wiedza do funkcjonowania i rozwoju społeczeństwa leży w umysłach poszczególnych ludzi. Rząd nie jest mądrzejszy od społeczeństwa. Nic nie zyskuje udając, że jest inaczej. Na zakończenie dodaje, że bardziej niż kiedykolwiek potrzebne jest natychmiastowe przywrócenie wolnego handlu, swobodnej przedsiębiorczości, swobodnego przepływu ludzi, praw handlowych i praw człowieka – napisał ks. Jacek Gniadek SVD.

– Rządy muszą przyznać, że zawiodły na całym świecie. Muszą to zrobić i zostawić ludzi w spokoju, aby powrócił dobrobyt i zdrowie – podkreśla kapłan.

– Jeśli chodzi o choroby, to nikt nie chce być chory. Nikt nie chce niepotrzebnie chorować. Jeśli zrozumiemy te dwie prawdy, to mam odpowiedź na to, w jaki sposób wolne społeczeństwo może inteligentnie radzić sobie z obecnością choroby. Ludzie ciągle dostosowują się do nowych warunków i uczą. Specjaliści zajmują się terapiami i wynajdowaniem lekarstw. Rządy nie są do tego potrzebne – zaznaczył ksiądz werbista.

– W miejsce tego mamy dzisiaj jeszcze więcej rządu niż przed koronawirusem – podsumował ks. Gniadek SVD.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.