Mimo partyjno-rządowej propagandy, ceny prąd rosną. I to mocno

Mateusz Morawiecki/fot. YouTube

Mimo zapewnień premiera i polityków wspieranych przez przekaz propartyjnych mediów, ceny prądu rosną. Firmy dostają faktury na dwukrotnie wyższe kwoty, niż w zeszłym roku.

Rządowa propaganda zapewniała, że podwyżek nie będzie. Na portalu TVP Info chociażby cytującym PAP przytaczono wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, który mówił, że na skutek polityki klimatycznej UE i błędów poprzedników „rzeczywiście są pewne mechanizmy, które pchają cenę (energii – red.) do góry”.

– Ale przez jednoznaczne działania naszego rządu dotrzymujemy słowa i wprowadzamy mechanizmy, które pozwolą utrzymać te ceny na dotychczasowym poziomie, czyli tak jak powiedziałem, nie będzie podwyżek cen energii – deklarował Morawiecki.

– W tym kontekście też chcę powiedzieć, że dotyczy to nie tylko gospodarstw domowych, nie tylko ludności, ale też wprowadzamy pewne mechanizmy (…), które dotyczą także samorządów i firm, w szczególności tych firm, które zdążyły jesienią podpisać z firmami energetycznymi – różnymi zresztą, z udziałem skarbu państwa i bez udziału skarbu państwa – nowe umowy, nowe wyższe umowy – przekonywał.

Tymczasem rzeczywistość jest oczywista – podwyżki są. I to ogromne.

Prezes Term Cieplickich Dariusz Stolarczyk powiedział, że firma podniesie ceny z powodu podwyżek cen energii. Rocznie bowiem będzie musiał zapłacić o 400-600 tys. zł więcej za prąd. Oprócz tego partnerzy biznesowi Term również mogą podwyższyć ceny, co wpłynie na koszty firmy.

– Miejski Zakład Komunikacji w Jeleniej Górze otrzymał podwyżkę cen prądu o 97 procent, a to oznacza wydatki na sam prąd większe o kilkaset tysięcy złotych – mówi Agata Buśko, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Wodociągi zaś płacić będą około milion złotych więcej. Kilkaset tysięcy droższe będą też usługi komunalne typu sprzątanie i wywóz śmieci. Prezesi miejskich spółek w Jeleniej Górze mówią zgodnie, że nie mają możliwości wzięcia na swoje firmy tak gigantycznych podwyżek. Odbiją się one ostatecznie na kieszeni mieszkańców.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.