Kowalczyk: Obniżymy wiek emerytalny

foto: Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net ⓒ
foto: Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net ⓒ

Dziś rano na antenie radia RMF FM przedstawiciel Rady Ministrów Henryk Kowalczyk potwierdził plany obniżenia wieku emerytalnego.

– Bardzo wyraźnie mówiliśmy „obniżamy do 60, 65, stosujemy dobrowolność”. Do takiej wersji chcemy zmierzać. – podkreślił Kowalczyk. – Tak, to jest deklaracja wyborcza i takie wprost obniżenie wieku emerytalnego do 60, 65 jest w planach rządu – dodał na pytanie dziennikarza broniąc się jednak, że nie jest to kwestia „pstryknięcia palcem”. Pytany o konkretną datę wprowadzenia ustawy o nowym wieku emerytalnym, Kowalczyk powiedział: – 2017 to może być ten rok, kiedy będzie wprowadzany.

Minister odniósł się również do kwestii stażu pracy jako kryterium dla przyszłych emerytów.  – To już by nie było dotrzymanie naszego słowa, bo wtedy dokładamy dodatkowy warunek. Natomiast oczywiście on by był korzystny, ale staż pracy nie jest sprawiedliwym kryterium. Bardzo dużo osób pracowało na śmieciówkach, miało nieodprowadzane składki. Bardzo trudno by im było udowodnić. Budżetówka miałaby oczywiście bez problemu, bo wtedy wszystkie okresy są rejestrowane – ocenia Kowalczyk.

Miecz/rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.