Morawiecki znowu wykłada bajki dla najgłupszych. „Od początku kładziemy nacisk na eksplozję wolności gospodarczej”

– Od samego początku kładziemy taki nacisk na eksplozję wolności gospodarczej, na niskie podatki dla przedsiębiorców – palnął premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia kongresu Impact’20 Connected Edition.

Premier przekonywał, że z obecnej „sytuacji kryzysowej” wszyscy „muszą wyciągnąć wnioski”. Nie wyjawił jednak, o jakich to wnioskach myślał.

Twierdził natomiast dalej, że tenże „kryzys” – który według rządowej propagandy spowodowany jest „pandemią koronawirusa”, podczas gdy w rzeczywistości wywołała go rządowa decyzja o zamknięciu gospodarki – jest „punktem zwrotnym w historii Europy i świata, a Polska stara się wykorzystać ten moment, energię, talenty naszych przedsiębiorców i innowatorów”.

– My nie chcemy oferować niskich kosztów pracy, chcemy oferować pracowników, którzy są utalentowani, bo takich pracowników mamy. I wiemy, że poprzez stworzenie odpowiedniego środowiska, przez uratowanie przedsiębiorców w ramach tarczy finansowej, my jesteśmy (…) w bardzo dobrym punkcie wyjścia do gonienia Zachodu – na skróty, albo przegonienia w wielu aspektach – przekonywał dalej Morawiecki.

Dale powołał się na Francisa Fukuyamę, który twierdzi, że państwa wyjdą z kryzysu – według mainstreamu wywołanego przez epidemię, a nie przez rządy – pod warunkiem, że „zastosują cały arsenał wsparcia dla gospodarki”.

– Dlatego od samego początku kładziemy taki nacisk na eksplozję wolności gospodarczej, na niskie podatki dla przedsiębiorców. Teraz estoński CIT ma szansę być rewolucją dla małych i średnich przedsiębiorców – palnął były bankowiec i doradca Donalda Tuska.

Oprócz faktu, że obecne rządy charakteryzują się głębokim socjalizmem gospodarczym, należy zwrócić uwagę, że ciąg myśli Morawieckiego jest tutaj całkowicie oderwany od logiki. Najpierw powołuje się na doktrynę interwencjonizmu państwa w gospodarkę, by potem mówić o nacisku na „eksplozję wolności”.

interia.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Morawiecki znowu wykłada bajki dla najgłupszych. „Od początku kładziemy nacisk na eksplozję wolności gospodarczej”

  • Avatar
    30 września 2020 at 21:47
    Permalink

    Szabesgoj Morawiecki nie reprezentuje Polskiej Racji Stanu…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.