Nowy projekt ustawy: zakaz handlu w niedzielę

foto: Jim, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons
foto: Jim, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons

Ruszy obywatelski projekt ustawy zakazującej handlu w niedzielę. „Solidarność” będzie zbierać  pod nim podpisy. Wczoraj w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się na ten temat konferencja. Eksperci, posłowie, a także przedstawiciele kupców dyskutowali jak miałaby wyglądać przyszła obywatelska inicjatywa.

Szef Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara zaznaczył, że nie jest jeszcze pewne, czy będzie to całkiem nowy projekt ustawy, czy też nowelizacja Kodeksu pracy. –  W jakim kierunku ustawy idziemy, czy to ma być ustawa specjalna, która będzie regulowała pracę w niedziele w całym handlu i w centrach dystrybucyjnych oraz logistycznych, czy to ma być ustawa zmieniająca kody w pracy, która będzie mniej szczegółowa? To się rozstrzygnie i mam nadzieję, że w ciągu trzech tygodni oficjalny komitet inicjatywy ustawodawczej zostanie powołany, gdzie będziemy już wiedzieli, jaka będzie nazwa tej ustawy – mówił Alfred Bujara.

Podczas wczorajszej konferencji większość handlowców była za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę. Często padającymi argumentami były m.in. konflikt z wartościami chrześcijańskimi, a także wpływ na zdrowie psychiczne pracowników. Przedstawiciel Konfederacji Lewiatan Jeremiego Mordasewicza twierdzi, że wprowadzenia takiego zakazu doprowadzi do wzrostu bezrobocia. Przedstawiciel węgierskich związków zawodowych powiedział natomiast, że wprowadzony na Węgrzech rok temu zakaz handlu w niedzielę nie spowodował zmniejszania obrotów, ponieważ więcej ludzi zaczęło robić zakupy w inne dni tygodnia.

Mas/radiomaryja.pl

 

 

 

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks