Od marca wchodzi kolejny program niesprawiedliwości społecznej. Odbiorą matkom i bezdzietnym, by dać wąskiej grupie matek i urzędników

płaczące dziecko/fot. Pixabay

W marcu ma wejść w życie program przewrotnie nazwany „mama plus”. Zakłada on państwową emeryturę dla matek, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci.

Za wychowanie czwórki lub większej ilości dzieci matki w wieku 60 lat (lub ojcowie w wieku 65 lat) będzie przysługiwała państwowa emerytura w wysokości około tysiąca złotych. – Projekt ten przewiduje przyznawanie minimalnej emerytury przede wszystkim matkom, ale także zamiennie ojcom, którzy poświęcili się wychowaniu czwórki lub więcej dzieci i – w związku z powyższym – nie są zaopatrzeni w emeryturę – powiedział poseł PiS Tadeusz Dziuba.

Innymi słowy, rodziny będą miały zrzucać się jeszcze na dokarmianie znanego z niewydolności systemu państwowych emerytur. Propaganda rządowa bezczelnie mówi jeszcze o „darmowych” udogodnieniach, które w praktyce jeszcze bardziej zwiększą obciążenia dla rodzin. W ramach programu „Mama plus” przewidziano bowiem dodatkowy, w pełni płatny urlop na okres trzech miesięcy za urodzenie drugiego dziecka, dwa lata po pierwszym, „ułatwienia” dla studentek oraz leki dla kobiet w ciąży na koszt społeczeństwa.

Nie wiadomo jednak do końca, w jaki sposób osoba z założenia niepracująca miałaby wykorzystać dodatkowy urlop. – Wydaje się także, że ta ostatnia kwestia, a więc dostępność do darmowych leków w trakcie ciąży, jest też istotnym elementem tego programu – dodał poseł.

Internauci zwrócili też uwagę, że mało kto może sobie pozwolić na czwórkę lub więcej dzieci i zostawienie kwestii zarobkowej tylko jednemu rodzicowi. Pojawiły się już nawet spekulacje, że jest to program stworzony de facto dla imigrantów z Bliskiego Wschodu i Azji, których obecny rząd ochoczo ściąga w wielkich liczbach.

radiomaryja.pl, nczas.com, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.