Od poniedziałku kolejne firmy otwierają się mimo obostrzeń. RMF: Rząd nie będzie miał litości

– Nie będzie litości dla przedsiębiorców, którzy od poniedziałku spróbują wznowić działalność wbrew rządowym zakazom. Rząd szykuje zmasowane kontrole. Ustalono to podczas specjalnej narady w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – poinformowało na swojej stronie RMF FM.

– Rząd szykuje zmasowane kontrole przedsiębiorców łamiących koronawirusowe restrykcje. Ma to być pełne sprawdzanie wszystkich firm, które wbrew zakazom wznowią swoją działalność. Sanepid nie tylko będzie sprawdzał przestrzeganie obostrzeń, ale także i czystość – czytamy na rmf24.pl.

Oprócz tego, „najbardziej opornych” ma nękać skarbówka. Ponadto, wedle ustaleń RMF FM, w kontrole włączeni mają też zostać… strażacy. Mają sprawdzić przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych oraz „wręczać mandaty nawet za minimalnie przeterminowane gaśnice”. 

– To ma zniechęcić siłownie, restauracje i stoki narciarskie, które zapowiadają, że od poniedziałku wznowią działalność wbrew rządowym zakazom – podaje rmf24.pl.

– Nasyłanie strażaków na kontrole wobec przedsiębiorców, którzy otwierają się mimo absurdalnych restrykcji. Rząd PiS dawno pokazał, że dno nie jest granicą. Ciekawi mnie tylko, jak głęboko ustanowią nowy rekord w upadku przyzwoitości – skomentował na Minds.com Dominik Cwikła.

1 lutego zamierzają otworzyć się salony fitness i siłownie. Rząd formalnie rości sobie prawo do zakazywania im działalności.

– Jesteśmy rozczarowani decyzją rządu o utrzymaniu zamknięcia naszego sektora. Plany pozostają bez zmian, decyzja rządu nie ma najmniejszego wpływu – stwierdził szef Polskiej Federacji Fitness Tomasz Napiórkowski.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.