Pandemizm ponad prawem. Sąd uniewinnił ekspedientkę, która nie chciała obsłużyć klientki pod pretekstem koronawirusa

Sąd Rejonowy w Suwałkach uniewinnił ekspedientkę, która została skazana na grzywnę 100 zł za odmowę obsługi klientki bez zasłoniętej twarzy.

Do zdarzenia doszło w połowie lipca. Do sklepu w centrum Suwałk weszła kobieta bez zasłony na twarzy. Ekspedientka zażądała, by założyła maskę, co kobieta zignorowała. Podeszła do kasy, lecz pracownica sklepu postanowiła, że odmówi obsługi.

Klientka chciała wezwać policję, ale patrol nie przyjechał. Udała się więc na komendę i złożyła zawiadomienie o wykroczeniu. Policja złożyła sprawę w sądzie i w ciągu kilku tygodni zapadł wyrok o ukaranie pracownicy w związku z wykroczeniem przeciwko interesom konsumentów.

Ekspedientka złożyła odwołanie od decyzji. Dziś sąd uznał, że… nie złamała przepisów.

– Pani ekspedientka jest oczywiście niewinna, bo odpowiedzialności karnej podlega ten, kto zajmując się sprzedażą towaru, odmawia sprzedaży bez uzasadnionej przyczyny. Czy w tym przypadku pani zrobiła to bez uzasadnionej przyczyny? Nie. Sama wyjaśniła, że ma świadomość panującej pandemii i konieczności noszenia w sklepie maseczek ochronnych. Dodatkowo, o obowiązku noszenia maseczek w sklepie decydował kierownik, któremu pani podlega służbowo – twierdził sędzia uzasadniając swoją decyzję.

Dodał też, że w jego ocenie „obowiązek noszenia maseczek nie ma podstaw prawnych, mimo że niewątpliwie samo noszenie maseczek jest zasadne”.

Natomiast według obecnych przepisów, nie ma ani możliwości ani nakazu egzekwowania przepisów epidemicznych przez sklep lub jego pracowników wobec klientów.

Jak widać, przepisy i prawo swoje, ale wyroki zgodne z narracją „pandemii” muszą być.

polsatnews.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Pandemizm ponad prawem. Sąd uniewinnił ekspedientkę, która nie chciała obsłużyć klientki pod pretekstem koronawirusa

  • Avatar
    16 września 2020 at 21:55
    Permalink

    Pandemia czy nie, właściciel sklepu ma (a przynajmniej powinien mieć) prawo odmówić obsługi dowolnego klienta, w zasadzie bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.