PiS podnosi podatki, Konfederacja kontruje propozycją podwyższenia kwoty wolnej (WIDEO)

Konfederacja przedstawiła projekt ustawy podnoszącej kwotę wolną od podatku. Jak zaznaczyli posłowie prawicowego ugrupowania, jest to odpowiedź na planowane przez PiS podwyżki akcyzy oraz zniesienie limitu 30-krotności haraczu na ZUS.

– Pierwsze posiedzenie Sejmu, mamy trzy projekty ustaw: podniesienie akcyzy, podniesienie składek ZUS, dotyczący grabieży funduszu demograficznego. Tylko Konfederacja przedstawia wolnościowy postulat podwyższenia kwoty wolnej od podatku – powiedział poseł Jakub Kulesza.

Poseł Artur Dziambor przypomniał zaś, że „prezydent Andrzej Duda w swojej kampanii zaproponował kwotę wolną od podatku na poziomie 8 tys. zł”.

– Niestety, prezydent Duda okazał się nieskuteczny nawet w tak błahej sprawie. Dzisiaj Konfederacja zawstydziła prezydenta Dudę i zaproponowała kwotę wolną od podatku na ponad 31 tys. zł. To jest według nas absolutnie podstawowa sprawa dla odpowiedzialnego rządu, który dba o pracownika. My w tym momencie żądamy od PiS, by postawił się po stronie tych najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących, by zwolnił ich z podatku dochodowego – zaapelował Dziambor.

– Pobieranie przez państwo prowizji wobec cudzych wynagrodzeń w ogóle wzbudza według nas wolnościowców wątpliwości, a już pobieranie przez państwo prowizji wobec wynagrodzenia, które samo to państwo uznało za minimalne, niezbędne do przeżycia dla obywatela, jest to już kompletny absurd. Dzięki naszemu projektowi rząd podnosząc płacę minimalną nie będzie czerpał z tego tytułu korzyści i to oczyści atmosferę wokół tej sprawy – zauważył poseł Dobromir Sośnierz.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.