PiS wprost zapowiada, że trzeba będzie ustanawiać jednakowe wynagrodzenie dla kobiet i mężczyzn niezależnie od osiągnięć i kwalifikacji

Komunistyczna flaga/fot. ilustracyjne/fot. Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net ⓒ

Obowiązkowe raporty o równości wynagrodzeń i siłowe równanie płac w firmie. To nie program partii Razem, ale Prawa i Sprawiedliwości. Socjalistyczna groźba partii znajduje się na stronie 63 ich programu.

– Najwięksi pracodawcy będą przeprowadzać ankietę dotyczącą wynagrodzeń co dwa lata, w celu wykrycia, zaradzenia i zapobiegania nieuzasadnionym różnicom w wynagrodzeniach i innych warunkach zatrudnienia kobiet i mężczyzn. Wprowadzimy także obowiązek publikowania przez największe firmy raportów o równości wynagrodzeń – czytamy w programie partii Prawo i Sprawiedliwość na stronie 63.

– Celem jest zapewnienie przejrzystości dochodów i podjęcie działań w celu zmniejszenia różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn. W przypadku największych rozbieżności pracodawcy będą musieli opracować plan działania na rzecz wyrównywania wynagrodzeń, w którym określą w jaki sposób planują zlikwidować różnicę w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn – grożą socjaliści z PiS.

materiały wyborcze KW PiS

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.