Polski producent maseczek zbankrutuje z powodu ZUS (WIDEO)

Łukasz Gubański to polski przedsiębiorca, który przestawił swoją firmę na produkowanie maseczek. Nagrał materiał, w którym wyznaje, że w obecnej sytuacji kryzysu z powodu konieczności płacenia na obowiązkowy ZUS musi wstrzymać produkcję.

– Jeszcze niedawno „polski cud gospodarczy”, „jedyny kraj w Europie” z tak wysokim wzrostem. A dzisiaj proszę – cisza. Dziewięciu pracowników poszło na urlopy. A już wkrótce pójdą na bezrobocie. Bo zbliża się wielkimi krokami wielki kryzys polskiej małej przedsiębiorczości. Pytanie: Jak szybko on się skończy? To zależy od pana, panie premierze – mówi na nagraniu Gubański.

– Gdyby był pan łaskaw przyjrzeć się na chwilę finansom polskich małych firm, to może zauważyłby pan ogromne jarzmo, które na nas ciąży. Ogromne jarzmo ryczałtowego ZUS-u. ZUS-u od składki pracodawcy ale też i pracowników. My tego nie zniesiemy. Nie ma szans, byśmy w czasie kryzysu związanego z epidemią wytrzymali te obciążenia – dodał przedsiębiorca.

– Z firmy produkującej jeszcze niedawno opakowania, dziś jestem producentem maseczek. Jestem w stanie wyprodukować kilka tysięcy maseczek tygodniowo. I wie pan co? Jeśli nie zdejmie pan z nas tych wszystkich obciążeń podatkowych, to nie zrobię ani jednej maseczki. Bo aktualnie mnie nie stać – stwierdza.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.