Pracownik przystąpił do strajku w LOT. Teraz spółka wystawiła rachunek na prawie 650 tys. zł

BriYYZ from Toronto, Canada, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commoms

Jeden z pilotów, który przystąpił do strajku w LOT otrzymał przedsądowe wezwanie do zapłaty prawie 650 tys. zł. Jak twierdzą władze, strajk jest nielegalny.

Pilot otrzymał od LOT rachunek opiewający na kwotę 640 465 zł. – Dlaczego odmówiłem lotu? Bo jestem przekonany o legalności strajku. Muszę solidaryzować się z koleżankami i kolegami, bo wspólnie walczymy o naszą pracę, o lepszy LOT – mówi proszący o anonimowość pilot w rozmowie z money.pl.

Nie jest to jedyny przypadek. Według portalu, podobne wezwania nawet do 800 tys. zł otrzymało łącznie pięciu pilotów. Powodem jest przystąpienie do trwającego strajku. Według władz spółki, jest on nielegalny.

– To nie jest przejaw złośliwości czy agresji. To jest przejaw stosowania się do prawa. Nad prezesem spółki jest kodeks spółek handlowych. Muszę działać w interesie firmy. Odzyskiwanie tych pieniędzy to mój prawny obowiązek, nie mogę się tych środków nie domagać – twierdzi prezes LOT Rafał Milczarski.

Związkowcy uważają, że to próba zastraszenia pracowników. Oprócz tego zaznaczają, że – wbrew opinii władz spółki – strajk jest legalny.

W LOT trwa strajk i potężny konflikt na linii zarząd-związkowcy. Według tych pierwszych, strajk jest nielegalny. Ci drudzy sądzą inaczej. Oprócz tego od początku trwania protestu zwolniono dyscyplinarnie kilkadziesiąt osób.

money.pl, interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.