Pracujesz lub prowadzisz biznes? Jeśli nie, to dostaniesz 2,5 tys. zł miesięcznie. Nowe socjalistyczne obiecanki Dudy

Dla pracowników podatek dochodowy, a dla przedsiębiorców haracz zwany „obowiązkową składką na ubezpieczenie”. Za to bezrobotni, którzy stracili pracę z powodu ogłoszonego przez rząd stanu epidemicznego, dostaną 2,5 tys. zł miesięcznie. To nowe obiecanki Andrzeja Dudy na sam finał kampanii wyborczej.

Prezydent podczas e-konwencji zapowiedział, że ilość bezrobotnych będzie w najbliższym czasie większa. Z pewnością pomogły temu stanowi rzeczy absurdalne obostrzenia w związku z ogłoszonym przez rząd stanem epidemicznym i zamykaniem wszystkiego, co się da.

– Dlatego zasiłek dla bezrobotnych musi być podniesiony do 1300 złotych i musi być wypłacany wszystkim tym, którzy z powodu kryzysu wywołanego przez koronawirusa tracą i stracą pracę – powiedział Duda.

– I musi być wprowadzona nowa formuła wsparcia, którą nazywam dodatkiem solidarnościowym. To 1200 złotych dla każdego, kto stracił prace, na trzy miesiące – dodał socjalistyczny prezydent.

Oczywiście, przekonywał przy tym, że to „wsparcie dla rodzin”.

– Obecnie podstawowy zasiłek, dla osób o stażu pracy od 5 do 20 lat, wynosi 741,87 złotych brutto (592,52 złotych netto), zasiłek obniżony – dla osób ze stażem krótszym niż 5 lat – to 603,17 złotych brutto (483,49 złotych netto), a zasiłek podwyższony – dla osób ze stażem dłuższym niż 20 lat – 880,67 złotych brutto (701,65 złotych netto) – zaznacza „Rzeczpospolita”.

Podwyższony zasiłek oraz nowe świadczenie to łącznie 2,5 tys. zł miesięcznie. Czyli niewiele mniej, niż minimalne wynagrodzenie.

Ciężko nie odnieść wrażenia, że czeka nas jeszcze większy wzrost bezrobocia. A zapłacą za to przedsiębiorcy i ci, którzy nadal będą pracować. W dłuższej mierze zapłacą z nawiązką również sami beneficjenci, którzy naiwnie przyjmą narrację, że „władza daje”.

rp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.