Prawie 150 mln straty CCC

Krugerr, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

W pierwszym kwartale tego roku marka obuwnicza CCC zaliczyła 144 miliony złotych straty. Sieć zaś twierdzi, że „winna jest pogoda i niezrozumienie”.

Poprzedni rok przyniósł firmie wysokie zyski, jednak obecnie nie jest już tak kolorowo. Pierwszy kwartał tego roku był najgorszy w historii istnienia CCC. Sprzedane obuwie za 700 mln zł ustawiło CCC S.A. 144 miliony złotych poniżej przychodu.

Ceny akcji na giełdzie pikują w dół. Od lutego do lipca ich wartość spadła o ponad 31 proc. Oprócz tego na początku lipca agencja EuroRating poinformowała, że obniżyła spółce perspektywę ratingu kredytowego.

– Styczeń i luty zwykle nie są w tej branży łatwe, ale największe problemy mieliśmy przez wyjątkowo zimny marzec. Przez pogodę po prostu ludzie nie kupowali lżejszego obuwia, które tradycyjnie trafiło wtedy na półki w ramach kolekcji wiosennej – powiedział w rozmowie z money.pl Bartłomiej Piekarski, IR manager CCC S.A. – Rynek bardzo przyzwyczaił się do rosnącej co miesiąc o kilkadziesiąt procent sprzedaży. Rozwijamy się w tym roku w inny sposób i czekamy na efekty – dodał.

money.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.