Proces w sprawie jednego z wielu wypadków limuzyny Szydło tajny. Uzasadnienie także nie będzie nigdy podane w pełni do publicznej wiadomości

YouTube

Sprawa sądowa dotycząca wypadku limuzyny, którą jechała Beata Szydło jest i pozostanie tajemnicą. Z sześciu wokand tylko jedna była jawna. Ponadto sąd już zaznaczył na niej, iż informowanie o sprawie zeznań z jawnych posiedzeń również nie powinno mieć miejsca. Nie będzie można też zadawać im pytań, które odnoszą się do informacji złożonych w trybie niejawnym.

Sprawa dotyczy wypadku rządowego wozu w Oświęcimiu, który miał miejsce w lutym 2017 roku. Rzekomym sprawcą jest Sebastian Kościelnik.

– Wiadomo też, że wyrok, jaki zapadnie, będzie podzielony na część jawną i niejawną. Co to oznacza dla opinii publicznej? Że nigdy nie dowie się, co mówili funkcjonariusze BOR, premier Szydło ani jak ich zeznania ocenił sąd w zderzeniu z innymi dowodami. To ważne, bo nawet prokuratura miała wątpliwości, czy mówili prawdę, zeznając, że rządowa kolumna miała włączone sygnały świetlne i dźwiękowe – informuje „Rzeczpospolita”.

Poza zeznaniami funkcjonariuszy BOR – utajnionymi w całości ze względu na rzekomy ważny interes państwa – tajne pozostają wnioski dowodowe, utajniono też fakt przesłuchania wicepremier, którą do sądu w Krakowie wprowadzano tylnymi drzwiami.

Prof. Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości ocenia, że „nie ma najmniejszego powodu, by utajnić proces”. – Nie ma tu nic, co godziłoby w bezpieczeństwo państwa, a utajnia ten, kto ma coś do ukrycia – stwierdza i dodaje, że wątpliwości dotyczą zeznań funkcjonariuszy BOR, którzy twierdzili, że kolumna miała włączone sygnały dźwiękowe, czemu zaprzeczają postronni świadkowie.

rp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.