Ruszają Pracownicze Plany Kapitałowe. Pracownicy włączeni zostają do nich automatycznie, ale można się wypisać

Pieniądze/fot. ilustracyjne/fot. Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net ⓒ

Od dzisiaj zaczynają obowiązywać Pracownicze Plany Kapitałowe. Mają one teoretycznie wzmocnić państwową emeryturę przekazywaną obywatelom, choć pojawiło się mnóstwo podejrzeń, że PPK czeka taki sam los, jak Otwarte Fundusze Emerytalne. Z PPK można się jednak wypisać.

Od dzisiaj pracodawcy w firmach zatrudniających ponad 250 osób zmuszeni są do tworzenia PPK. Socjaliści zapewniają, że w skutek odkładania pieniędzy – zabieranych z wypłaty – na ten fundusz emerytury wypłacane w przyszłości wzrosną niesamowicie. Osoby zarabiające obecnie 3 tys. zł brutto na umowie o pracę po 45 latach mają mieć „zagwarantowane” podniesienie emerytury o 1,8 tys. zł. miesięcznie.

Tyle teorii. W praktyce istnieje ogromna obawa, że PPK skończą jak OFE. Czyli państwo zagrabi wcześniej już odebrane pieniądze. Sytuacja jest jednak o tyle lepsza, że z PPK można zrezygnować.

Pieniądze z PPK będą do dyspozycji Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. Ich wyboru dokonuje pracodawca. Wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk zapewnia, że jeśli ktoś zacznie odkładać pieniądze w PPK, można będzie je w każdej chwili wyjąć. Będzie to jednak obłożone podatkiem.

Co istotne, do PPK zapisany jest z automatu każdy pracownik. Istnieje możliwość wypisania się w każdej chwili – nawet od razu – by nie ryzykować jeszcze większej grabieży pieniędzy przez państwo.

Niestety, deklarację o rezygnacji trzeba będzie ponawiać co cztery lata, w przeciwnym przypadku zostanie się włączonym na nowo do PPK. Widać wyraźnie, że państwu niesamowicie zależy na tym, by odbierać ludziom zarobione przez nich pieniądze.

money.pl, kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Ruszają Pracownicze Plany Kapitałowe. Pracownicy włączeni zostają do nich automatycznie, ale można się wypisać

  • Avatar
    6 lipca 2019 at 15:56
    Permalink

    Są obawy to normalne że ludzie chca zachowac maks ostrożnosci. W koncu chodzi o nasze pieniadze. Dlatego kluczowe jest ze mozna sobie na bieżąco podpatrywac konto w ppk i monitorowac sytuacje z oszczednosciami

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.