Sądy III RP trzeba totalnie oczyścić. Skandaliczne uzasadnienie umorzenia sprawy Międlara przeciwko Lempart (WIDEO)

Sąd Rejonowy Wrocław-Śródmieście umorzył sprawę przeciwko Marcie Lempart, którą wniósł Jacek Międlar. Liderka czarnych protestów została pozwana przez publicystę za to, że nazywała go m.in. „nazistą”, „faszystą”, „neonazistą” oraz „przywódcą nazistowskich band” gdy organizował patriotyczny pochód z okazji Święta Niepodległości. Uzasadniono to „znikomym stopniem szkodliwości społecznej”.

Marta Lempart i sędzia Anna Statkiewicz/fot. wprawo.pl

– Sąd przyjął, że działanie pani oskarżonej cechował znikomy stopień szkodliwości społecznej czynu, co nie pozwala na prowadzenie postępowania, a tym bardziej ukaranie – powiedziała prowadząca sprawę sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieście Anna Statkiewicz.

Portal wprawo.pl podkreśla, że sędzia nie zachowywała bezstronności w sprawie. – Uchylała pytania zadawane świadkom; nie informowała pełnomocnika Międlara o wnioskach procesowych składanych przez Lempart; nazywała Międlara „oskarżonym” [sic! – red. Kr]. A jak wyglądała linia obrony w wykonaniu pełnomocnika Marty Lempart? Argumentem, że miała ona prawo używać takich, a nie innych określeń, było to, że w mediach ukazują się takie komentarze na temat Jacka Międlara – podaje wprawo.pl.

W listopadzie dwa lata temu Marta Lempart umieściła wpis na Facebooku z apelem do ówczesnego prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza.

– Wyrażamy oburzenie i zdumienie, że władze miasta mieniącego się „miastem spotkań”, wielokulturowego i tolerancyjnego, w żaden sposób nie sprzeciwiają się planowanym na 11 listopada tego roku marszom neonazistów i neofaszystów, a więc ugrupowań szerzących treści konstytucyjnie w Polsce zakazane. (…) Polska i Wrocław brunatnieją! Proszę nie odwracać oczu! Pytamy Pana wprost, czy 11 listopada, w Święto Niepodległości, odda Pan miasto we władanie bandytom takim jak Jacek Międlar czy Piotr Rybak? – pisała Marta Lempart.

– Nie zgadzam się na triumfalne pochody neonazistów przez polskie miasta. Nie zgadzam się na to, żeby odbywały się one we Wrocławiu. Zrobię wszystko, żeby do nich nie dochodziło – bez względu na to, ile osób jest faktycznie, fizycznie gotowych stanąć ze mną i z nami na drodze brunatnej fali. W przypadku bierności władzy publicznej, w tym władz samorządowych jestem gotowa na nieposłuszeństwo obywatelskie i będę do niego nawoływać. Faszyzm nie przejdzie, nie ma prawa – dodała Lempart.

To za te wpisy Międlar wniósł przeciwko niej sprawę o zniesławienie oraz znieważenie jego osoby. W czwartek po około roku prowadzenia sprawy, postanowiono umorzyć sprawę.

– Skandal jest tym większy, że w niemalże w tym samym czasie w sądzie ze Sławomirem Nitrasem przegrał Sławomir Cenckiewicz. Historyk podał dalej na Twitterze wrzuconego przez innego użytkownika mema z Nitrasem – zwraca uwagę portal nczas.com.

Marta Lempart jest lewicową aktywistką. Szczególną sławę zdobyła podczas tzw. czarnych protestów, które skrajne środowiska lewackie zorganizowały w celu promowania prawa do mordowania dzieci.

wprawo.pl, facebook.com, nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Sądy III RP trzeba totalnie oczyścić. Skandaliczne uzasadnienie umorzenia sprawy Międlara przeciwko Lempart (WIDEO)

  • Avatar
    7 września 2019 at 21:43
    Permalink

    Pyski przepraszam vizure tych obydwu genderowskich „kobiet”POprostu okropne, ale za to mózgi z implantami od rasy BORG ze Star-trek

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.