Skandaliczny wyrok sądu. Obywatelowi RP wolno było wyzywać policjanta od „gestapowców” bo „był wzburzony”

W serwisie „Zrzutka” pojawiła się akcja wsparcia dla policjanta na pomoc prawną. W historii przypadku dowiadujemy się o skandalicznej decyzji oraz uzasadnieniu sądu. Okazuje się, że członkom Obywateli RP wolno więcej?

Na zrzutka.pl pojawiła się historia policjanta, który szuka wsparcia na pomoc prawną. Opisuje jedną z kontrmanifestacji Obywateli RP, w trakcie której rutynowo kontrolował uczestników. Chodzi o manifestację z 1 sierpnia 2017 roku, kiedy „zabezpieczali przemarsz ONR w Warszawie”. Najprawdopodobniej chodzi o Marsz Powstania Warszawskiego.

W trakcie wykonywania czynności został zwyzywany, doszło też do szarpaniny. Sprawa trafiła do sądu. Okazało się, że awanturujący się mężczyzna „został uniewinniony ponieważ jak argumentował Sąd: mężczyzna był wzburzony i w związku z tym miał prawo nazwać policjanta gestapowcem”.

– Potem wypłynęły kolejne kwiatki ponieważ jak się okazało, bronił się on w taki sposób, że to ja podobno go zaatakowałem uderzając łokciem w brzuch. Sąd dał wiarę takiemu tłumaczeniu i w związku z tym teraz to mi postawiono zarzuty przekroczenia uprawnień – czytamy.

– Zignorowano dowód w postaci materiału wideo na którym ewidentnie widać, że jestem niewinny. Zignorowano też fakt, że może i zeznania kolegów pokrzywdzonego są merytorycznie spójne ale za to logicznie już nie – podkreślił policjant.

– Sąd I instancji uznał mnie za winnego przekroczenia uprawnień i skazał na 2 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz na 5 lat zakazu wykonywania zawodu policjanta. Każdy wie, że w praktyce oznacza to dożywotnie usunięcie w szeregów policji. Dlatego złożyłem apelację, liczę na to że tym razem ktoś rozsądny pochyli się nad tą sprawą – czytamy w opisie zrzutki.

Oprócz tego „jako policjant wobec którego toczy się postępowanie karne nie otrzymuję awansów, nagród, premii”.

Pełna historia oraz możliwość wsparcia znajduje się TUTAJ.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.