Skandaliczny wyrok sądu. Policjant apeluje o pomoc

W serwisie „Zrzutka” pojawiła się akcja wsparcia dla policjanta na pomoc prawną. W historii przypadku dowiadujemy się o skandalicznej decyzji oraz uzasadnieniu sądu. Okazuje się, że członkom Obywateli RP wolno więcej?

Na zrzutka.pl pojawiła się historia policjanta, który szuka wsparcia na pomoc prawną. Opisuje jedną z kontrmanifestacji Obywateli RP, w trakcie której rutynowo kontrolował uczestników. Chodzi o manifestację z 1 sierpnia 2017 roku, kiedy „zabezpieczali przemarsz ONR w Warszawie”. Najprawdopodobniej chodzi o Marsz Powstania Warszawskiego.

Sprawa trafiła do sądu. Okazało się, że awanturujący się mężczyzna „został uniewinniony ponieważ jak argumentował Sąd: mężczyzna był wzburzony i w związku z tym miał prawo nazwać policjanta gestapowcem”.

– Potem wypłynęły kolejne kwiatki ponieważ jak się okazało, bronił się on w taki sposób, że to ja podobno go zaatakowałem uderzając łokciem w brzuch. Sąd dał wiarę takiemu tłumaczeniu i w związku z tym teraz to mi postawiono zarzuty przekroczenia uprawnień – czytamy.

– Zignorowano dowód w postaci materiału wideo na którym ewidentnie widać, że jestem niewinny. Zignorowano też fakt, że może i zeznania kolegów pokrzywdzonego są merytorycznie spójne ale za to logicznie już nie – podkreślił policjant.

– Sąd I instancji uznał mnie za winnego przekroczenia uprawnień i skazał na 2 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz na 5 lat zakazu wykonywania zawodu policjanta. Każdy wie, że w praktyce oznacza to dożywotnie usunięcie w szeregów policji. Dlatego złożyłem apelację, liczę na to że tym razem ktoś rozsądny pochyli się nad tą sprawą – czytamy w opisie zrzutki.

Oprócz tego „jako policjant wobec którego toczy się postępowanie karne nie otrzymuję awansów, nagród, premii”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.