Skandaliczny wyrok wrocławskiego sądu. „Hasło »Wielka Polska« to mowa nienawiści” (WIDEO)

11 lipca 2019, w rocznicę Krwawej Niedzieli będącej apogeum ludobójstwa przeprowadzonego przez Ukraińców na Polakach, spod pomnika katyńskiego pod pomnik ofiar OUN-UPA we Wrocławiu przeszedł marsz polskich patriotów.

Sędzia Dominika Romanowska i pomnik ofiar OUN-UPA we Wrocławiu/fot. wprawo.pl

Pełna relacja z manifestacji (tekstowa i wideo) została opublikowana na naszym portalu (TUTAJ). Podczas manifestacji nie padło ani jedno słowo, które byłoby niezgodne z prawdą. Nie było nawoływania do eksterminacji kogokolwiek. Wyartykułowano tylko i wyłącznie prawdę, co łatwo zweryfikować zaznajamiając się z opublikowaną relacją z wydarzenia. Mowa było o tym, kim byli banderowcy; w jaki sposób mordowano Polaków; dlaczego ich mordowano oraz jaki stosunek do ludobójców ma dzisiaj państwo ukraińskie. Nic więcej. To wystarczyło, by za podszeptem Bartłomieja Ciążyńskiego z wrocławskiego magistratu manifestacja upamiętniająca pomordowanych Polaków została zdelegalizowana, a organizatorów, czyli Romana Zielińskiego i mnie (Jacka Międlara), posądzić o… mityczne „szerzenie mowy nienawiści”. Po przedłożeniu pisemnego uzasadnienia o rozwiązaniu manifestacji (poniżej), w którym m.in. mowa jest o tym, że prelegent szerzył nienawiść wspominając o święceniu siekier i toporów w greckokatolickich cerkwiach, a „banderowcy mają ukraińskie rodowody”, organizatorzy wystąpili w tej sprawie na drogę sądową.

7 listopada 2019 w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu (Wydział Cywilny) odbyła się rozprawa, podczas której sędzia Dominika Romanowska rozpatrywała czy były podstawy, aby rozwiązać patriotyczne zgromadzenie. To, co działo się na rozprawie przekonuje, że bez głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości nie ma mowy o realnej suwerenności państwa polskiego. Sędzia nie wyraziła zgody na przepytanie radcy prawnego reprezentującego magistrat oraz odrzuciła wnioski o przesłuchanie świadków: Agaty Bukowskiej, która była na manifestacji i formalnie rozwiązała zgromadzenie, wspomnianego wcześniej Ciążyńskiego i prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Rozprawa rozpoczęła się o godzinie 9.00 i po obejrzeniu nagrania z manifestacji (OBEJRZYJ) zakończyła się około 10.30 (krótkie nagrania z rozprawy na samym dole), a o godzinie 12.00 sędzia Romanowska miała już gotowe postanowienie (patrz pod ostatnim akapitem), które na piśmie liczy 16 stron. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że postanowienie było gotowe przed rozprawą. A co znalazło się w tym postanowieniu? Stalinowscy sędziowie nie napisaliby go „lepiej” (ustne uzasadnienie na samej górze).

Mowa jest w nim m.in. o tym, że hasło „Wielka Polska” nosi znamiona „mowy nienawiści”. Oto cytat: W otwierającym zgromadzenie przemówieniu Jacek Międlar o godz. 19.05 powitał zgromadzonych słowami „Czołem Wielkiej Polsce”. Termin „Wielka Polska” pojawia się przede wszystkim w dyskursie patriotyczno-nacjonalistycznym, przy okazji opisywania zarówno historycznych jak i domniemanych przyszłościowo granic. O ile posługiwanie się tą terminologią w kontekście wyłącznie historycznym może odnosić się do dawnych granic państwa, o tyle aktualnie, szczególnie w powiązaniu z innymi wypowiedziami o charakterze ksenofobicznym [tego już nie wskazano, bo w istocie takich wypowiedzi nie było – przyp. JM] niewątpliwie może być utożsamiane z zamiarami ekspansywnymi i wrogimi w stosunku do innych państw, na których terenie obecnie znajdują się te domniemane i historyczne już granice.

W innym miejscu sędzia uznała, że hasło „Ukraina hołduje tym, którzy w tak bestialski sposób mordowali naszych przodkówma charakter ksenofobiczny. W jeszcze innym miejscu sędzia Dominika Romanowska stwierdziła, że ona nie będzie dokonywała historycznych analiz, jednak sprawa zbrodni galicyjsko-wołyńskiej wiąże się ze skomplikowanymi relacjami pomiędzy Polakami a Ukraińcami w dwudziestoleciu międzywojennym. Stwierdziła także, że dyskusje wokół tematyki zbrodni wołyńsko-galicyjskiej toczą się wśród historyków zarówno polskich jak i ukraińskich po dziś. Zdaniem sądu przywoływanie faktów dotyczących ludobójstwa, które Ukraińcy zgotowali Polakom, jest uogólnieniem odnoszącym się do współczesności.

I co teraz? Postanowienie sądu nie jest prawomocne. Jednak mamy pełne przeświadczenie, że teraz Romanowi Zielińskiemu i mnie (Jackowi Międlarowi), zostaną postawione zarzuty o „szerzenie mowy nienawiści”, ponieważ przywołaliśmy fakty na temat jednej z najbardziej krwawych kart historii – Rzezi Wołyńskiej.

Przedruk z wprawo.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

23 thoughts on “Skandaliczny wyrok wrocławskiego sądu. „Hasło »Wielka Polska« to mowa nienawiści” (WIDEO)

 • 11 listopada 2019 o 15:32
  Permalink

  Syjoniści żydowscy w sile 150 tyś w mundurach faszystowskich Niemiec.
  Spadkobiercy Faszyzmu krzyczą o polskich obozach koncentracyjnych.
  Także Ukraińcy podnoszą głowę i pyskują. Władze tzw. PiS.
  Jarosław Gowin wprost przyznał, że PiS chce ściągnąć do polski kolejnych imigrantów. Jednak jak tłumaczy – Ukraińcy mają tworzyć… elitę narodu.
  Utworzona w zdradzieckiej Magdalence III RP z rządami polskojęzycznymi.
  Lecz to naród jest winien że tzw. wymiar sprawiedliwości pozwolił sobie stwierdzić że jest
  „ Nadzwyczajną Kastą” czyż nie podobnie nazywają się mafijne grupy.

  Odpowiedz
  • 27 listopada 2019 o 09:12
   Permalink

   > 150 *tyś*
   > Spadkobiercy *F*aszyzmu
   > ściągnąć do *p*olski
   > czyż nie podobnie nazywają się mafijne grupy*.*

   Wiesz co ci powiem?
   Naucz się pisać, tumanie.

   Odpowiedz
 • 13 listopada 2019 o 17:05
  Permalink

  tak bedzie do czasu kiedy Polska bedzie wolna…Do tej pory jestasmy pod zydowskim /usa butem…sami o to blagamy..jak glupim mozna byc.

  Odpowiedz
 • 14 listopada 2019 o 15:38
  Permalink

  sędzina dopuściła się Zdrady Wobec Polskiej Państwowości powinna odpowiedzieć jak pospolity przestępca winny Zdrady ! Polska jest pod Syjonistyczna Okupacją i trwa WOJNA HYBRYDOWA prawdziwa wojna hybrydowa jest w Polsce – trwa wyniszczanie Narodu Polskiego

  Odpowiedz
 • 17 listopada 2019 o 19:02
  Permalink

  W II Rzeczypospolitej lansowano hasło , które uznane zostało w PRL jako bałamutne : MORZE TO PODWALINA POLSKI MOCARSTWOWEJ. Wykonując transparent w szkole ( fronton ) musiałem je strawestować – parafrazować : MORZE TO PODWALINA POLSKI BOGATEJ SILNEJ NIEZAWISŁEJ Swoją drogą wg dyrektyw Uni Europejskiej Polska ma być Partnerska grzeczna posłuszna tolerancyjna układna … a nie silna mocarstwowa dominująca ekspansywna – rozpuszczona w roztworze tolerancji

  Odpowiedz
 • 21 listopada 2019 o 09:24
  Permalink

  A ja odpowiem tak Wymiar nierzadnosci unijnej kwiczy,krzyczy.Orwell mimo lewackich korzeni miał rację folwark Zwierzęcy .Ale dla mnie warchlaków .Qiiiii,qiiiii,Qiiiiii.

  Odpowiedz
 • 24 listopada 2019 o 10:54
  Permalink

  W 1948 roku Orwell tak zdefiniował mowę nienawiści stwierdził, że mówienie prawdy jest mową nienawiści.

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2019 o 17:57
  Permalink

  Kpiny z Polski i Polaków-a sędziowie to Polacy? w Polsce,mieszkający?Wykształceni,urodzeni???

  Odpowiedz
 • 27 listopada 2019 o 03:54
  Permalink

  A co złego jest w tym, że Ukraińcy przyjeżdżają do nas do pracy?
  Szukają lepszego życia, tak samo jak Polacy szukali emigrując w milionach do Brytanii czy Holandii.

  Zajmują miejsca pracy?
  Ale jakie miejsca pracy, jak do cholery nie ma chętnych?
  W Polsce jest mnóstwo pracy, ale pracowników nie bardzo, co ma zrobić przedsiębiorca, który szuka kogoś np: na magazyn i ni cholerę nikogo nie może znaleźć.

  Poza tym, troszkę wam się w głowie poprzewracało, bo znam wielu Ukraińców, pracuję z nimi i to są naprawdę pracowici i fajni ludzie. Mają gdzieś wasze historyczne przepychanki, a chcą żyć godnie, i nikomu pracy nie zazierają

  Odpowiedz
  • 6 stycznia 2020 o 00:14
   Permalink

   Wierze rowniez, ze wielu z nich to dobrzy ludzie. Zachodzi jednak bardzo wazne pytanie; czy w razie wojny domowej w Polsce, czy Ukraincy stana po naszej stronie, czy tez po zydoweskiej stronie?! Nie zapominajcie, ze ukraina jest juz zydowska I zydzi buduja z Ukraincow V-kolumne w Polsce! Dlaczego tak wiele broni ukraincy przemycaja do Polski?! CZy jest to dla obrony Polakow, czy tez….?!

   Odpowiedz
  • 6 stycznia 2020 o 00:25
   Permalink

   Ja, na podobnych zasadach jeździłem do Szwecji. Byłem pracowity. Za pół ich wypłaty robiłem robotę, której oni nie chcieli. Chcieli, żebym przyjeżdżał, bo na mnie zarabiali grubą kasę.
   Dlaczego Polacy nie chcą pracować w Polsce? Szkoła Balcerowicza – tak podnieść koszty pracy, żeby przedsiębiorcy się nie opłaciło. Zatrudni Ukraińca, to chociaż ze 20% jego wypłaty skubnie dla siebie, bo tamten się nie poskarży, jeśli nie dostanie całej.
   W 2015 Ukrainiec fachowiec pracował na dużej budowie we Wrocławiu, po 10 zł/h. Zarabiał po 4000zł, bo pracował po 400 godzin w miesiącu.

   Odpowiedz
 • 27 listopada 2019 o 08:48
  Permalink

  Międlar i cała ta ekipa to szury. Ale nawet szury mają prawo do wolności wypowiedzi. Trzeba dobrze zapamiętać sobie nazwisko sędziny Dominiki Romanowskiej, która to prawo chce ludziom odebrać

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2020 o 00:19
  Permalink

  Co do sedziny, to jest zarowno na zydowskich srebrnikach I ukrainskich – cokolwiek tam maja!!
  Polsko kochana – wrogow Macie wiecej niz przyjaciol!! Polacy zbrojcie sie anby was zydzi nie mordowali, jak Palestynczykow, czy tez ukraincy nie zazynali, jak bydlo wczasie II wojny!!! Hanba I zdrada „polskiego” rzadym sedzieow I zydo-ukrainskoch poslow w „polskim” sejmie I senacie!!! Polacy zbrojcie sie, jak n=ajszybciej, bo rzady zydo-ukrainskie wam nie pomoga, a jedynie beda was rznac!!!

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2020 o 08:03
  Permalink

  ROMANOW_SKA ( ród Romanowów jest wschodniorosyjski więc niepolski )

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2020 o 08:14
  Permalink

  To co się stało na Ukrainie to po części wina edukacji a raczej jej braku na dawnych polskich rubieżach dla społeczeństwa chłopów ukraińskich.
  Zauważmy, że to Polscy Kosynierzy – chłopstwo w Powstaniu Kościuszkowskim przełamali agresywność wojsk rosyjskich (piechota rosyjska – to także chłopi).
  Nie mniej traktowanie w Polsce tych co wspominają te ciężkie chwile przez sędzinę Sądu Rzeczypospolitej Polskiej jako ksenofobiczne dyskwalifukuje tę panią jako osobę Polskiej Palestry Sędziowskiej i stwarza przesłanki do odesłania w stan spoczynku lub wręcz do odpowiedzialności dyscyplinarnej jako osoby niegodnej stanu sędziowskiego, gdyż to właśnie ona w swych pokrętnych wywodach ukazuje swój ksenofobiczny charakter niegodny Polki (Matki-Polki) (A. TOMCZYŃSKI)

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2020 o 10:25
  Permalink

  Pani Dominika aby to na pewno ma polskie pochodzenie,zresztą nie ważne przecież nie oczyszczono sądów z kasty i takie kurioza ,absurdy,paranoje zasądzają,co jest wysoce obraźliwe dla społeczeństwa.Czas w zasadzie by samo społeczeństwo zrobiło z tym porządek,bo nikt inny za nas nie posprząta a nabrudzi na pewno.

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2020 o 13:10
  Permalink

  Że też tacy ludzie nierozsądni, zostqją sedziami. ,, I straszno, i śmieszno,,

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2020 o 10:02
  Permalink

  do póki pisowcy będą rzadzic narod będzie pod butem zyda i banderowca

  Odpowiedz
 • 11 stycznia 2020 o 10:47
  Permalink

  Z ostatniego słowa Leszka Moczulskiego wygłoszonego 05.10.1982 r. przed sądem wojskowym „…Wtedy M.Rakowski zarzucił nam, że śni mi się Wielka Polska…, To prawda. Tak jak walczymy z programem małej Polski. Śni nam się Polska Wolna, Niepodległa, Sprawiedliwa – a więc Wielka. …Tak, przyznaję się. Śni mi się Wielka Polska. Jeżeli prawo za to więcej nie przewiduje, to proszę Wysoki Sądzie o dziesięć lat więzienia”.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.