SLD bardziej wolnościowe niż „dobra zmiana”

fb.com/sojusz
fb.com/sojusz

„Przywróćmy normalność” – pod tym hasłem Sojusz Lewicy Demokratycznej opublikował prostą grafikę, w której apelują o obniżenie podatku VAT do 21 proc.

Obecna stawka podatku VAT wprowadzona została za rządu PO-PSL. Miała być tymczasowa. Niestety, obowiązuje do dzisiaj i nie zapowiada się, by przy obecnej rozrzutności oraz centralizacji państwa miała zmaleć.

Grafika i postulat SLD pokazują, że nawet zdeklarowana lewica jest obecnie bardziej na prawo, niż rząd „dobrej zmiany”. – Obniżenie podatku VAT z 23 proc. do 21 proc. ma za zadanie zwiększyć popyt, a tym samym nakręcać wzrost gospodarczy w Polsce. VAT jest podatkiem de facto regresywnym, dlatego też na tej zmianie najbardziej skorzystają osoby o najniższych dochodach – zauważają autorzy grafiki z SLD.

Istnieje mała szansa, by rząd się tym przejął. – Jeżeli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy, że się po prostu do tego nie nadaje – przekonywał niecałe dwa tygodnie temu Jarosław Kaczyński podczas sympozjum w Toruniu.

Wtórował mu minister Morawiecki. Twierdził, że „bez wsparcia państwa firmy nigdy nie będą mogły rozwinąć skrzydeł”. Tymczasem wielu wystarczyłoby obniżyć podatki.

Jas

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.