„Sojusznicy” zrobili nas na szaro na życzenie warszawskiego rządu. USA i Niemcy porozumiały się w sprawie Nord Stream 2

Administracja prezydenta USA Joe Bidena i niemieckie MSZ ogłosiły wczoraj wspólne oświadczenie w sprawie zakończenia sporu w sprawie gazociągu Nord Stream 2. Waszyngton wstrzymuje nakładanie sankcji na gazociąg, natomiast Berlin zainwestuje w projekty na Ukrainie i zobowiąże się do sankcji wobec Rosji w razie „wrogich działań” ze strony Kremla.

– W sprawie gazociągu Nord Stream 2 znaleźliśmy z USA konstruktywne rozwiązanie; pomożemy Ukrainie w budowie zielonej energetyki i przedłużeniu umowy tranzytowej – powiedział minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas po ogłoszeniu umowy dotyczącej Nord Stream 2.

Niemcy zainwestują co najmniej 175 mln USD w projekty związane z „zieloną transformacją” energetyki na Ukrainie. Wraz z Amerykanami mają wspierać oraz promować inwestycje o wartości co najmniej miliarda USD w ramach tzw. Zielonego Funduszu dla Ukrainy.

Ponadto Berlin ma użyć „wszelkich możliwych działań i środków” na rzecz przedłużenia rosyjsko-ukraińskiej umowy na tranzyt gazu do 10 lat. Obecna umowa wygasa za trzy lata i dostarcza Kijowowi około 3 mld USD rocznie. Niemcy zobowiązały się również do działań na szczeblu rządowym przeciwko Kremlowi – w tym również w ramach UE – oraz nakładania na Rosję sankcji, gdyby Moskwa chciała użyć tranzytu gazu jako środka przymusu przeciwko Ukrainie.

Nie wspomniano w podobnym tonie o Polsce. Jednak wczoraj doradca szefa dyplomacji USA Derek Chollet rozpoczął wizytę w Polsce, gdzie jednym z tematów rozmów mają być właśnie „wspólne obawy” dotyczące Nord Stream 2.

– Polskie MSZ w środę wieczorem zamieściło na swojej stronie internetowej wspólny komunikat po rozmowie telefonicznej szefa polskiej dyplomacji Zbigniewa Raua i ministra spraw zagranicznych Ukrainy Dmytra Kuleby, w którym podkreślono, że „decyzja o zbudowaniu rurociągu Nord Stream 2 (NS2), podjęta w 2015 r., zaledwie kilka miesięcy po rosyjskiej inwazji i nielegalnej aneksji ukraińskiego terytorium, doprowadziła do kryzysu bezpieczeństwa, wiarygodności i politycznego w Europie” – czytamy na interia.pl.

– Obecnie, ten kryzys jest znacząco pogłębiony wskutek rezygnacji z prób zatrzymania uruchomienia rurociągu NS2. Ta decyzja stworzyła zagrożenie dla Ukrainy i Europy Środkowej w wymiarach politycznym, militarnym i energetycznym, jednocześnie wzmacniając potencjał Rosji do destabilizacji sytuacji bezpieczeństwa w Europie oraz utrwalając podziały w gronie państw członkowskich NATO i Unii Europejskiej – napisano w komunikacie.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

4 thoughts on “„Sojusznicy” zrobili nas na szaro na życzenie warszawskiego rządu. USA i Niemcy porozumiały się w sprawie Nord Stream 2

 • 23 lipca 2021 o 04:27
  Permalink

  Czekamy na 1 września zatem. Co powiedzą Biden, Merkel i Putin? To będzie arcyciekawe. Tak czy siak dni żoliborskiego komucha są policzone. No chyba że Zjednoczona Bolszewica zgodzi się, by, mówiąc Sikorskim, „robić łaskę” również Putinowi. Ale co powie betonowy elektorat? A poza tym Amerykanie wiedzą, że nie ma co palić opcji antyrosyjskiej w Polsce. Trzeba by za jakiś czas, gdyby była znów potrzebna, strugać z banana nowych mężów stanu i przekonywać do nich polskojęzyczną publikę. Oczywiście Tusk zrobi nam taki lockdown, że się nie pozbieramy, niemniej miło będzie drwić z pisowskiego elektoratu, który, gdy żoliborski komuch zmienia Polskę w jeden wielki sanitarny kołchoz, twierdzi, że ów robi to „dla Polski” a gdy to samo będzie robił Tusk, to dla tego, że „to zdrajca, niemiecki sługus i Merkel mu kazała zarżnąć polską przedsiębiorczość”. Tak będzie. :D

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2021 o 07:55
  Permalink

  No u nas najwazniejsza to odbudowa pałacu saskiego. Przy okazji wrzuci się w koszty kilka rezydencji dla prominentnych działaczy..

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2021 o 09:26
  Permalink

  Jak to nie konsultowali przecież prez.Hertzog sie zgodził i Kneset tez.Natomiast powinni przeprosic tych tubylczych kacykow polskojezycznych zato ze tak długo trzymali ich w szatni i nawet płaszczy nie pozwolili podać.Coto za sojusznicy WOT został postawiony w stan alarmowy.

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2021 o 11:47
  Permalink

  Poczekajcie jak popłynie gaz….to zobaczycie zdziwienie szkopów….i reakcję Rosji na pretensje że ten gaz to hu…steczkowy jest….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.