Szumowski będzie wniebowzięty. III RP poparła plan KE dotyczący szczepień na koronawirusa. Za produkcję zapłacimy my, podatnicy

– Wszystkie państwa unijne poparły przedstawioną przez Komisję Europejską strategię w sprawie szczepionki przeciw Covid-19 – powiedziała komisarz ds. zdrowia Stela Kiriakidu. Oznacza to, że poparcie przekazała także III RP zarządzana przez PiS.

-Tak długo jak nie ma szczepionki nikt nie jest właściwie bezpieczny, wirus wciąż krąży, dlatego KE chce realizować strategię dotyczącą szczepionek – przekonywała komisarz Kiriakidu.

Plan KE przewiduje m.in. zabezpieczenie produkcji w UE i przeniesienie „części ryzyka z producentów na podatników”. Inaczej mówiąc, zapłacimy za produkcję, zanim w ogóle produkt będzie gotowy.

– Bruksela ma podpisać w imieniu państw członkowskich umowy z poszczególnymi producentami. W zamian za prawo do zakupu określonej liczby dawek w określonym czasie KE sfinansuje część kosztów początkowych producentów – podaje RMF FM.

– Mogę potwierdzić, że wszystkie 27 państw wyraziły wsparcie dla tej strategii i obecnie współpracują nad wspólnym podejściem – powiedziała komisarz ds. zdrowia – zapowiedziała komisarz.

– Chcemy zagwarantować scentralizowane podejście europejskie dotyczące dostaw szczepionek. Musimy wspierać producentów, by mogli jak najszybciej rozwinąć swoje moce produkcyjne na jak najszerszą skalę. To wymaga zwiększonej solidarności także między państwami członkowskimi – przekonywała.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski będzie zapewne wniebowzięty. W końcu już wcześniej lobbował za szczepieniami, aby były przymusowe. Jest też wielkim orędownikiem ideologii Billa Gatesa.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

2 thoughts on “Szumowski będzie wniebowzięty. III RP poparła plan KE dotyczący szczepień na koronawirusa. Za produkcję zapłacimy my, podatnicy

 • Avatar
  26 czerwca 2020 at 15:35
  Permalink

  Niech sami się szczepią od głopoty

  Reply
 • Avatar
  26 czerwca 2020 at 22:27
  Permalink

  wyjdźmy z tego kołchozu. Błagam….

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.