Tak PiS wprowadza podatek katastralny. Mentzen ujawnia

Sławomir Mentzen ostrzega, że rząd PiS chce bokiem wprowadzić podatek katastralny. To coroczna opłata za posiadanie własnego mieszkania, której widmo od lat krąży nad Polską. Jak podkreśla, obecnie jest możliwe, że lewicowy rząd, korzystając z mocnych socjalistycznych nastrojów – niestety wspieranych przez wielu duchownych – może wprowadzić ten haracz.

– Wielokrotnie mówiłem, że nie wierzę we wprowadzenie podatku katastralnego w Polsce. Mówiłem, że rząd który to wprowadzi zostanie na taczkach wywieziony przez wyborców. Dlaczego? Ponieważ w Polsce zdecydowana większość ludzi żyje w swoich mieszkaniach – ponad 80%. Dla porównania w Szwajcarii czy Niemczech jest to tylko około 40%. Myślałem też, że już z całą pewnością PiS nie wprowadzi podatku katastralnego. W końcu wśród emerytów ciężko jest znaleźć osoby bez własnego mieszkania. Ale oni znaleźli sposób na to, jak wprowadzić kataster i nie zdenerwować wyborców pisze Sławomir Mentzen.

Chodzi o to, że „wystarczy opodatkować drugie i każde kolejne mieszkanie”.

– Wtedy kto zapłaci podatek? Wstrętny kapitalista, wyzyskiwacz, spekulant, żerujący na krzywdzie ludzkiej kamienicznik. Dorobił się, nie wiadomo na czym, wynajmuje mieszkania i żyje jak król, to niech ma, niech płaci teraz. Jak ktoś kupił mieszkanie z niskich pobudek, dla zysku, to należy nim gardzić. Mieszkanie prawem, nie towarem – ironizuje ekspert.

Ponadto można to „sprzedać ludowi oglądającemu TVP jako lekarstwo na zbyt wysokie ceny nieruchomości”.

– Bo rząd nie wprowadza nigdy podatków z pazerności. Rząd to zawsze robi dla naszego dobra. Abyśmy byli zdrowsi, dłużej żyli i mieli tańsze mieszkania – pisze Mentzen, wyśmiewając oczywistą rządową propagandę.

– Czy kataster wpłynie pozytywnie na liczbę mieszkań? Nie. Czy kataster zmniejszy ceny najmu? Nie. Czy kataster rozwiąże problemy polskiego rynku nieruchomości? Też nie! Ale kasa będzie się zgadzać – stwierdza.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

4 thoughts on “Tak PiS wprowadza podatek katastralny. Mentzen ujawnia

 • Avatar
  9 marca 2020 at 13:39
  Permalink

  głosujcie na tych Baranów to tak będzie

  Reply
 • Avatar
  14 marca 2020 at 13:53
  Permalink

  W Chinach ceny nieruchomości minus 30% i dalej spadaja

  Reply
 • Avatar
  10 lipca 2020 at 21:56
  Permalink

  wiele tysięcy kiletrow kwadratowych liczące nieruchomości kościelne będą mogły łatwiej pójść na odszkodowania za holocaust gdy religia katolicka w większym stopniu zastąpiona zostanie kultem katastrofozamachu.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.