Tak wymiera Polska. Za 60 lat będzie ponad 8 mln mniej Polaków

Starszy mężczyzna/fot. ilustracyjne/fot. pixabay

Z prognozy demograficznej przygotowanej przez Ministerstwo Finansów i opublikowanej przez ZUS wynika, że Polaków będzie ubywało, i to w znaczącej liczbie. Do 2080 roku populacja Polski spadnie o 8,1 mln do 30,3 mln.

Z danych wynika, że populacja Polaków będzie maleć. I to znacząco. Obecnie wynosi ona 38,4 mln osób. W 2060 będzie nas już tylko 33,9 mln, czyli 4,5 mln mniej. Natomiast w 2080 roku Polaków będzie 30,3 mln.

Ilość osób w wieku do 17 lat będzie rosła tylko do 2022 roku. Następnie nastąpić ma spadek. W 2080 roku osób w wieku przedprodukcyjnym będzie mniej o 1,6 mln, niż obecnie.

Drastycznie maleje też ilość osób w wieku produkcyjnym. W 2060 roku będzie aż o 7 mln osób mniej, niż obecnie, zaś w 2080 roku 8,2 mln. To spadek o 35,6 proc.

Wzrośnie natomiast ilość osób w wieku poprodukcyjnym. Do 2056 roku będzie ich o 3,9 mln osób więcej niż obecnie, co jest wzrostem o 45,8 proc. Potem liczba ta ma zmaleć do 10,2 mln w 2080 roku.

Jak temu zaradzić? Zdrowy rozsądek podpowiada, że należy zwrócić Polakom wolność oraz obniżyć podatki. Młodzi ludzie mając przed sobą perspektywę biedy i uzależnienia od systemu są niechętni do zakładania rodzin.

Niestety, w demokracji rządzi większość. Można się więc spodziewać kolejnych programów emerytalno-rentowych oraz programów pod hasłem „plus”, na które płacić będą młodzi. Tych zaś będzie coraz mniej, a beneficjentów coraz więcej. Wtedy albo dojdzie do zapaści systemu i powszechnej nędzy, albo zacznie się totalne wynaradawianie poprzez ściąganie imigrantów na poziomie tak wysokim, jak obecnie, lub nawet większym. W końcu ktoś musi płacić podatki.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.