Ten pomysł jest szalony. Państwo chce narzucić półroczny urlop, by pracownicy tworzyli konkurencję swojemu szefowi

A jeżeli się im nie uda, pracodawca będzie miał obowiązek przyjąć ich z powrotem. To nie nowy plan pięcioletni w Korei zajmowanej przez komunistów, ale pomysł minister przedsiębiorczości Jadwigi Emilewicz.

Emilewicz chce, by programiści, inżynierowie i informatycy w dużych korporacjach mieli możliwość wzięcia udziału w startupie technologicznym. Ma to przypominać urlop macierzyński. W razie, jeśli pomysł na biznes nie wypali, przedsiębiorca będzie zobowiązany do przyjęcia pracownika z powrotem.

Minister Emilewicz uważa, że to ułatwi powstawanie nowych firm technologicznych.

– Chcielibyśmy przygotować rozwiązanie takie właśnie, jak urlop macierzyński, dla startupu, który ułatwi przedsiębiorcom wypuszczenie takiego pracownika na chwilę spod swoich skrzydeł, po to, żeby spróbował przetestować swój produkt – mówi minister Emilewicz.

– Jeśli rozwinie skrzydła, to mamy nadzieję na nowe spółki technologiczne, bo ich liczbę także chcielibyśmy w Polsce zwiększać – dodaje.

Ks. Jacek Gniadek SVD zauważa, że „aby powstało coś nowego w biznesie potrzebna jest wolność i własność prywatna”, zaś „przedsiębiorczość nie zaistnieje w gospodarce planowej”. Ma jednak alternatywny pomysł.

– Rząd idzie na półroczny urlop i nikt nie interweniuje w gospodarkę. To byłby najlepszy czas na start’upy – podsumowuje kapłan.

businessinsider.com.pl, facebook.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

One thought on “Ten pomysł jest szalony. Państwo chce narzucić półroczny urlop, by pracownicy tworzyli konkurencję swojemu szefowi

  • Avatar
    6 stycznia 2020 at 10:29
    Permalink

    Czy KS.Gniadek, to kapłan katolicki?Mam wątpliwości bo jego wypowiedzi nijak się mają do nauki społecznej kościoła.Protestantyzacja postępuje.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.