To koniec Muska? Musi ustąpić ze stanowiska

Steve Jurvetson, CC BY 2.0, Flickr

Elon Musk ma zapłacić karę oraz ustąpić ze stanowiska w ciągu 45 dni. To efekt ugody między zarządem spółki Tesla a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych.

Sprawa dotyczy tweeta Muska, który ogłosił, że zdejmie Teslę z giełdy skupując akcje po 420 USD. Po kilku dniach zamieszania miliarder wycofał się z deklaracji.

Amerykańska giełda oskarżyła Muska o spekulacje, zaś amerykański odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego zażądał podjęcia śledztwa. – Ani status celebryty, ani reputacja innowatora technologicznego nie przewidują zwolnienia z federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych – powiedziała Stephanie Avakian z Securities and Exchange Commission.

Zgodnie z zawartą ugodą, Musk musi w ciągu 45 dni zrezygnować ze stanowiska prezesa Tesli i wpłacić 20 mln USD grzywny. Tę samą kwotę ma wpłacić również firma, która zgodziła się również włączyć do zarządu dwóch dodatkowych, niezależnych dyrektorów, którzy wdrożą dodatkowe kontrole i procedury nadzorujące Muska.

Musk zobowiązał się także do nie ubiegania się na stanowisko prezesa przez trzy lata w firmie. Pozostanie jednak w Tesli jako dyrektor wykonawczy.

money.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.