Totalny odlot premiera. Morawiecki łączy Margaret Thatcher z rządami PO i krytykuje partię. Zapomina, że sam doradzał jej rządowi

Premier Mateusz Morawiecki w Radiu Pik twierdzi, że „Thatcher nie wiedziała jak gigantyczną lukę w VAT i w innych podatkach stworzy rząd PO, rząd w którym był Rafał Trzaskowski, bo dołączył do rządu Donalda Tuska”. Zapomniał dodać, że sam był doradcą premiera Tuska.

Morawiecki został zapytany w Radiu Pik o krytyków programu 500+. Wskazano na Margaret Thatcher, która stwierdziła, że nie ma czegoś takiego, jak publiczne pieniądze.

– Bo Margaret Thatcher nie wiedziała jak gigantyczną lukę w VAT i w innych podatkach stworzy rząd PO, rząd w którym był Rafał Trzaskowski, bo dołączył do rządu Donalda Tuska w 2013 roku – palnął premier Morawiecki.

– Poprzez to, że my zlikwidowaliśmy w dużym stopniu mafie VAT-owskie, co można sobie potwierdzić w dokumentach Komisji Europejskiej, a więc jest to już dzisiaj bardzo dobrze udokumentowany proces, my dzięki temu te pieniądze wydobyliśmy rzeczywiście z przepaści w którą one wpadały za rządów PO. Zabieramy zatem mafiom VAT-owskim, przestępcom podatkowym, przemytnikom papierosów, paliwa, alkoholu, bo było tego mnóstwo. Gigantyczna skala, zanim nie doszliśmy do rządów i dane o tym świadczą i dzięki temu znalazło się kilkadziesiąt miliardów nowych środków na fundusz dróg lokalnych, który dzisiaj tu w Bydgoszczy ogłosiłem, że poszerzamy również na miasta na prawach powiatu, a więc Bydgoszcz z tego również skorzysta – kontynuował.

300polityka.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.