Udało się. Jest pozew z Polski przeciwko Facebookowi. Chodzi o łamanie konstytucji poprzez cenzurę

Mark Zuckerberg/fot. Anthony Quintano from Honolulu/CC BY 2.0/Wikimedia Commons

O godz. 12.30 w Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpocznie się proces z powództwa Macieja Świrskiego przeciwko Facebookowi. Prezes Reduty Dobrego Imienia stwierdza, że Facebook łamie art. 54 konstytucji zakazujący stosowania cenzury prewencyjnej.

– Facebook dążył do tego, żeby proces oddalić z Polski, ale sąd Polski doszedł do wniosku, że jest właściwy do rozpatrywania tej sprawy. To już jest duży sukces – powiedział Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia.

Przypomniał, że według art. 54 konstytucji „każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji” oraz że „cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane”.

Pozew został złożony po Marszu Niepodległości 2016 roku. – Casus usuwania czy zamykania kont mówiących o Marszu Niepodległości to jest przykład większego zjawiska, jakim jest cenzura, która jest w Polsce zakazana. To spowodowało, w moim przypadku, że nie miałem pełnej informacji o marszu, a chciałem się na niego wybrać, nie będąc ani zwolennikiem Ruchu Narodowego, ani członkiem tej organizacji. Chciałem po prostu uczestniczyć w święcie patriotycznym. Polscy patrioci mają prawo wybrać miejsce, w którym mogą świętować niepodległość, a Facebook im to uniemożliwił. Stąd ten pozew – wyjaśnił Maciej Świrski.

Dodał, że Facebook „cenzuruje treści lub też jedne udostępnia, a inne nie”. – Okazuje się, że udostępniane są treści szkalujące wartości tradycyjne, a zakazane są treści związane z wartościami tradycyjnymi. Ofiarą tej cenzury padają symbole narodowe, związane z polską historią – zaznaczył Świrski.

– Chodzi o to, żeby ograniczyć wpływ takiej organizacji jak Facebook na wolność słowa, na to, że ograniczają wolność słowa obywateli, ograniczają dostęp do informacji i promują wygodne i subiektywnie wybrane treści, które nie są przez wszystkich Polaków popierane. Takim przykładem są pojawiające się treści szkalujące Jana Pawła II, dla większości Polaków postaci świętej – dodał.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

6 thoughts on “Udało się. Jest pozew z Polski przeciwko Facebookowi. Chodzi o łamanie konstytucji poprzez cenzurę

  • Avatar
   8 czerwca 2019 at 16:32
   Permalink

   Wspaniałe! Powinny być pozwy zbiorowe na ten wredny portal wrogi Polsce!!!⚔️

   Reply
 • Avatar
  9 czerwca 2019 at 00:48
  Permalink

  Na Waszym miejscu w ogóle bym nie używał Facebooka, przecież to żydowski portal. Powinniście przenieść się na Naszą Klasę albo inne Więzi.

  Reply
 • Avatar
  13 czerwca 2019 at 19:49
  Permalink

  Fejsbuk to tylko potrafi mieszac i wstawiac gole zdjecia i pornole razem z instagrameme a nikt nie wie o tym ze dzieci to maja fejsa i instagram zablokowac calkowicie fejsbuk i instagram zlikwidowac dla naszych dzieci

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.