Węgry likwidują zajęcia z gender na uczelniach! „To bardziej ideologia niż nauka”

Twitter PawełFi

Wiktor Orban swoim dekretem likwiduje tzw. gender studies na uczelniach. Oznacza to, że w przyszłym roku nie będzie już naboru na studia na ten kierunek.

Dekret „o kwalifikacjach, które można zdobywać w szkolnictwie wyższym” wprowadza prawo, które likwiduje możliwość zapisywania się na kierunek gender studies na węgierskich uniwersytetach. – Naukę będą mogli kontynuować studenci przyjęci na studia magisterskie nauk o płciach społecznych najpóźniej w procesie rekrutacyjnym 2018 r. – czytamy w dekrecie.

– Studia gender, tak samo jak marksizm-leninizm, można uznać bardziej za ideologię niż naukę – mówił w marcu Bence Retvari, sekretarz stanu w ministerstwie zasobów ludzkich.

Z kolei w sierpniu oświadczył, że „na wydział gender jest wyjątkowo mało chętnych, co już samo w sobie jest argumentem za jego likwidacją”. – Wydział z ekonomicznego punktu widzenia nie jest racjonalny, mamy więc prawo sądzić, że utworzono go nie w reakcji na wymogi rynku i nie po to, by studenci uzyskali szybko wiedzę do bezpośredniego wykorzystania – stwierdził Retvari.

Decyzja o likwidacji naboru na studia genderowe dotyka dwie uczelnie: Uniwersytet im. Loranda Eoetvoesa w Budapeszcie oraz założony przez George’a Sorosa CEU.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.