Węgry likwidują zajęcia z gender na uczelniach! „To bardziej ideologia niż nauka”

Twitter PawełFi

Wiktor Orban swoim dekretem likwiduje tzw. gender studies na uczelniach. Oznacza to, że w przyszłym roku nie będzie już naboru na studia na ten kierunek.

Dekret „o kwalifikacjach, które można zdobywać w szkolnictwie wyższym” wprowadza prawo, które likwiduje możliwość zapisywania się na kierunek gender studies na węgierskich uniwersytetach. – Naukę będą mogli kontynuować studenci przyjęci na studia magisterskie nauk o płciach społecznych najpóźniej w procesie rekrutacyjnym 2018 r. – czytamy w dekrecie.

– Studia gender, tak samo jak marksizm-leninizm, można uznać bardziej za ideologię niż naukę – mówił w marcu Bence Retvari, sekretarz stanu w ministerstwie zasobów ludzkich.

Z kolei w sierpniu oświadczył, że „na wydział gender jest wyjątkowo mało chętnych, co już samo w sobie jest argumentem za jego likwidacją”. – Wydział z ekonomicznego punktu widzenia nie jest racjonalny, mamy więc prawo sądzić, że utworzono go nie w reakcji na wymogi rynku i nie po to, by studenci uzyskali szybko wiedzę do bezpośredniego wykorzystania – stwierdził Retvari.

Decyzja o likwidacji naboru na studia genderowe dotyka dwie uczelnie: Uniwersytet im. Loranda Eoetvoesa w Budapeszcie oraz założony przez George’a Sorosa CEU.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

3 thoughts on “Węgry likwidują zajęcia z gender na uczelniach! „To bardziej ideologia niż nauka”

 • Avatar
  21 maja 2019 at 07:49
  Permalink

  W kraju nad Wisłą gdzie panuje wtórny analfabetyzm trzeba jak mantra setki razy powtarzać Syjonistów żydowskich, i tak mam wątpliwość do kogo dotrze . Jest jeszcze jedna propozycja zniszczenia społeczeństwa, jakże stara. Zdeprawujcie młodzież, a zdobędziecie naród! To jest nasza dewiza. Społeczeństwo wasze pozbawimy młodzieży, deprawując ją seksem, muzyką rockową, gwałtem, alkoholem, paleniem, narkotykami, tzn. pozbawimy wasze społeczeństwo przyszłości. Uderzymy w rodzinę, niszcząc ją, zmniejszymy rozrodczość. Hitler był głupim chłopcem. Działał bezpośrednio i otwarcie. I musiał wykonywać niezmiernie trudną robotę – miliony spalić, rozstrzelać, pogrzebać itp. Pozostawił po sobie krwawe ślady. My działamy sprytniej: u nas nie będzie żadnych śladów. Nienawidzimy was bezgranicznie! Ta nienawiść daje nam siły, by ładnie się do was uśmiechać, zdobywać wasze zaufanie i kierować wami, pokazując wam “troskę” o was i wasze dzieci, przyszłe wnuki i prawnuki, którzy w rzeczywistości się nie pojawią na świecie.

  Reply
  • Avatar
   28 maja 2019 at 23:14
   Permalink

   wszystko pięknie ale masz lewadzie wejście

   Reply
 • Avatar
  23 maja 2019 at 05:44
  Permalink

  Tak, to prawda! No cóż, mamy to co mamy – „sami” wybieraliśmy tych naszych „wspaniałych” oszołomów. Czas powiedzieć BASTA – NON POSSUMUS !!!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Enable Notifications    OK No thanks