„Wiadomości” zakłamanej TVP złamały prawo. Nie wykonały prawomocnego wyroku sądu w trybie wyborczym

Młotek sędziowski/fot. ilustracyjne/fot. pixabay

„Wiadomości” TVP nie wykonały prawomocnego wyroku w sprawie prowadzonej w trybie wyborczym. Za zakłamane materiały miały m.in. opublikować pełne sondaże, w których prawicowe ugrupowanie przekracza próg wyborczy.

– Zgodnie z art. 111 par. 6 Kodeksu wyborczego działania wynikające z orzeczenia sądu nie łamią ciszy wyborczej. TVP dobrze wiedziało o takim kształcie polskich przepisów, bo samo informowało o tym jeszcze rok temu – przypomina portal nczas.com.

– TVP miała do dziś w Wiadomościach TVP wykonać prawomocny wyrok sądu związany z wcześniejszym dezinformowaniem społeczeństwa ws. wyborów. Nie wykonując wyroku sądu, którego wykonanie zgodnie z wykładnią PKW nie łamie ciszy wyborczej, TVP kolejny raz złamała prawo i zakłóciła wybory – napisał Krzysztof Bosak na Twitterze

Również Robert Winnicki zwrócił uwagę, że „TVP, notorycznie kłamiąc i nie realizując jednoznacznego wyroku sądu we wczorajszym lub dzisiejszym wydaniu Wiadomości nie tylko znów złamała prawo”. – Zakwestionowali fundament wolnych, zgodnych z prawem, demokratycznych wyborów. Wyciągniemy z tego najdalej idące konsekwencje – zapowiedział.

– TVP nie wykonuje wyroku sądu (to może być powód do podważenia wyborów) i jeszcze zapowiada wprost donos na Polskę do Strasburga (im wolno, hipokryci? ;) ). Telewizja braci klęczących puszcza sondaż w trakcie ciszy wyborczej. Oni są po prostu bezczelni i to trzeba zakończyć jak najszybciej i kategorycznie. Nigdy więcej – ocenił Dominik Cwikła.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.