Wilk przedstawia propozycję ws. reformy systemu oświaty. „Wyjdźmy wreszcie z komunizmu, jaki mamy w oświacie. Wprowadźmy normalne zasady” (WIDEO)

Podczas dzisiejszej konferencji Konfederacji w Sejmie poseł partii KORWiN Jacek Wilk wyjaśnił, na czym polega problem z systemem edukacji w Polsce. Przedstawił też propozycję reformy, która realnie rozwiązałaby wiele obecnych jak i przyszłych problemów w polskiej edukacji.

– Dożyliśmy dziwnych czasów, w których rząd traktuje lepiej świnie niż nauczycieli, ponieważ przewiduje się dopłaty do świń, a dla nauczycieli nie. Nie ma się co dziwić, bo ze świni można zrobić kiełbasę wyborczą, a z nauczyciela nie – powiedział poseł Jacek Wilk.

– Te rozmowy, które toczą się wokół kwestii nauczycieli, edukacji i systemu szkolnictwa one nie prowadzą do żadnych realnych efektów. Żaden centralny, rządowy system zarządzania pensjami i ustalanie przez ministra, ile każdy nauczyciel ma zarabiać w każdej szkole są zupełnie bez sensu – ocenił Wilk.

Przypomniał również, że „wysokość wynagrodzenia każdego pracownika powinna być efektem ustaleń pomiędzy pracodawcą a pracownikiem”.

– W tym przypadku między właścicielem szkoły a nauczycielem. Robimy krzywdę nauczycielom robiąc komunistyczną urawniłowkę i ustalając centralnie płace z góry. W ten sposób dobrzy i wybitni nauczyciele będą pokrzywdzeni, a kiepscy, których trzeba zwolnić, będą wynagradzani tak, jak ci dobrzy – podkreślił poseł.

– Proponujemy realny systemowy pomysł na rozwiązanie problemów polskiej edukacji poprzez „Oświatę na szóstkę” – powiedział Jacek Wilk. Pomysł polega na likwidacji centralnego sterowania płacami nauczycieli, wprowadzeniu – zarówno na państwowe jak i prywatne szkoły – bonu oświatowego, likwidacji kuratoriów oraz odbiurokratyzowaniu oświaty, większej swobodzie w kształtowaniu programu przez poszczególne szkoły, obniżeniu podatków oraz likwidacji tzw. Karty Nauczyciela.

– Wyjdźmy wreszcie z komunizmu, jaki mamy w oświacie. Wprowadźmy normalne zasady. Wtedy i nauczyciele – zwłaszcza ci dobrzy – będą zarabiać więcej, a rodzice będą mogli swobodnie wybierać szkołę i poprzez naturalną konkurencję między szkołami niektóre będą cieszyć się większym powodzeniem i mieć większe wynagrodzenia, a inne nie. To jest normalna sytuacja, a nie jak wszystkim wyrównać, wszystkich sprowadzić w dół i ściągać wszystko do jak najniższego poziomu – podsumował poseł partii KORWiN Jacek Wilk.

nczas.com, facebook.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.