Wybory, które się nie odbyły trafią do sądu. Podano termin

– Na 15 września Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyznaczył rozprawę w sprawie kwietniowej decyzji premiera zobowiązującej Pocztę Polską do przygotowania w maju wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym – czytamy na polsatnews.pl. Decyzję premiera zaskarżył Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

15 września o godz. 9 w warszawskim WSA ma odbyć się rozprawa w sprawie wyborów, które się nie odbyły, a na które wydano mnóstwo naszych pieniędzy. Chodzi o decyzję premiera o zobowiązaniu Poczty Polskiej do przygotowania na 10 maja wyborów wyłącznie korespondencyjnych. Nie dość, że pieniądze zmarnowano, to do tego „przepisy o ich przeprowadzeniu zastąpiono ustawą z 2 czerwca br. o organizacji wyborów prezydenckich z możliwością głosowania korespondencyjnego”.

Na początku miesiąca WSA umorzył – na posiedzeniu niejawnym – wniosek o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji premiera.

– WSA dokona merytorycznej kontroli zaskarżonej przez RPO decyzji dopiero po rozpoznaniu zawisłej sprawy i w składzie trzech sędziów zawodowych – informował sąd w lipcu.

polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.